aimeos-core - en to ar translation catalogue (33 entries)

en: !=
ar: لا يساوي

en: <
ar: قبل

en: <=
ar: قبل (ضمن)

en: ==
ar: يساوي

en: =~
ar: يبدأ بـ

en: >
ar: بعد

en: >=
ar: بعد (ضمن)

en: ~=
ar: يحتوي على

en: address:delivery
ar: عنوان التوصيل

en: address:payment
ar: عنوان الدفع

en: service:delivery
ar: التوصيل

en: service:payment
ar: الدفع

en: attribute
ar: السمة

en: basket
ar: سلة

en: catalog
ar: الكتالوج

en: coupon
ar: قسيمة

en: customer
ar: العميل

en: group
ar: المجموعة

en: locale
ar: اللغة المحلية

en: media
ar: وسائل الإعلام

en: order
ar: الطلب

en: plugin
ar: المكوّن الإضافي

en: price
ar: السعر

en: product
ar: المنتج

en: review
ar: مراجعة

en: rule
ar: القاعدة

en: service
ar: الخدمة

en: stock
ar: المخزون

en: subscription
ar: الاشتراك

en: supplier
ar: المورد

en: tag
ar: العلامة

en: text
ar: النص

en: type
ar: النوع
