aimeos-core - en to bg translation catalogue (33 entries)

en: !=
bg: не е равно

en: <
bg: преди

en: <=
bg: преди (вкл.)

en: ==
bg: равно на

en: =~
bg: започва с

en: >
bg: след

en: >=
bg: след (вкл.)

en: ~=
bg: съдържа

en: address:delivery
bg: Адрес на доставка

en: address:payment
bg: Разплащателен адрес

en: service:delivery
bg: Доставка

en: service:payment
bg: Заплащане

en: attribute
bg: атрибут

en: basket
bg: кошница

en: catalog
bg: каталог

en: coupon
bg: купон

en: customer
bg: клиент

en: group
bg: група

en: locale
bg: локал

en: media
bg: медии

en: order
bg: поръчка

en: plugin
bg: плъгин

en: price
bg: цена

en: product
bg: продукт

en: review
bg: преглед

en: rule
bg: правило

en: service
bg: услуга

en: stock
bg: склад

en: subscription
bg: абонамент

en: supplier
bg: доставчик

en: tag
bg: етикет

en: text
bg: текст

en: type
bg: тип
