aimeos-core - en to da translation catalogue (30 entries)

en: !=
da: ikke lig med

en: <
da: før

en: <=
da: før (inkl.)

en: ==
da: lig med

en: =~
da: starter med

en: >
da: efter

en: >=
da: efter (inkl.)

en: ~=
da: indeholder

en: address:delivery
da: Leveringsadresse

en: address:payment
da: Faktureringsadresse

en: service:delivery
da: Levering

en: service:payment
da: Betaling

en: attribute
da: attribut

en: basket
da: kurv

en: catalog
da: Katalog

en: coupon
da: Kupon

en: customer
da: Kunde

en: group
da: gruppe

en: locale
da: lokalitet

en: media
da: medier

en: order
da: Bestil

en: price
da: Pris

en: product
da: produkt

en: review
da: anmeldelse

en: rule
da: Regel

en: stock
da: lager

en: subscription
da: Abonnement

en: supplier
da: leverandør

en: tag
da: mærke

en: text
da: tekst
