aimeos-core - en to de translation catalogue (33 entries)

en: !=
de: ungleich

en: <
de: vor

en: <=
de: vor (inkl.)

en: ==
de: entspricht

en: =~
de: beginnt mit

en: >
de: nach

en: >=
de: nach (inkl.)

en: ~=
de: enthält

en: address:delivery
de: Lieferadresse

en: address:payment
de: Rechnungsadresse

en: service:delivery
de: Versand

en: service:payment
de: Zahlung

en: attribute
de: Attribut

en: basket
de: Korb

en: catalog
de: Katalog

en: coupon
de: Coupon

en: customer
de: Kunde

en: group
de: Gruppe

en: locale
de: Standort

en: media
de: Medien

en: order
de: Bestellung

en: plugin
de: Plugin

en: price
de: Preis

en: product
de: Produkt

en: review
de: Überprüfung

en: rule
de: Regel

en: service
de: Dienstleistung

en: stock
de: Aktie

en: subscription
de: Abonnement

en: supplier
de: Anbieter

en: tag
de: Tag

en: text
de: Text

en: type
de: Typ
