aimeos-core - en to hu translation catalogue (30 entries)

en: !=
hu: nem egyenlő

en: <
hu: előtt

en: <=
hu: előtt (tartalmaz)

en: ==
hu: egyenlő

en: =~
hu: kezdődik

en: >
hu: után

en: >=
hu: után (tartalmaz)

en: ~=
hu: tartalmaz

en: address:delivery
hu: Szállítási cím

en: address:payment
hu: Számlázási cím

en: service:delivery
hu: Szállítás

en: service:payment
hu: Fizetés

en: attribute
hu: attribútum

en: basket
hu: kosár

en: catalog
hu: katalógus

en: coupon
hu: kupon

en: customer
hu: ügyfél

en: group
hu: csoport

en: media
hu: média

en: order
hu: megrendelés

en: price
hu: ár

en: product
hu: termék

en: review
hu: felülvizsgálat

en: rule
hu: szabály

en: service
hu: szolgáltatás

en: stock
hu: készlet

en: subscription
hu: előfizetés

en: supplier
hu: beszállító

en: text
hu: szöveg

en: type
hu: típus
