aimeos-core - en to it translation catalogue (28 entries)

en: !=
it: diverso

en: <
it: prima

en: <=
it: prima (incl.)

en: ==
it: uguale

en: =~
it: inizia con

en: >
it: dopo

en: >=
it: dopo (incl.)

en: ~=
it: contiene

en: address:delivery
it: Indirizzo di consegna

en: address:payment
it: Indirizzo di fatturazione

en: service:delivery
it: Consegna

en: service:payment
it: Pagamento

en: attribute
it: attributo

en: basket
it: cestino

en: catalog
it: catalogo

en: coupon
it: cedola

en: customer
it: cliente

en: group
it: gruppo

en: order
it: ordine

en: price
it: prezzo

en: product
it: prodotto

en: review
it: recensione

en: rule
it: regola

en: service
it: servizio

en: subscription
it: abbonamento

en: supplier
it: fornitore

en: text
it: testo

en: type
it: tipo
