aimeos-core - en to lv translation catalogue (33 entries)

en: !=
lv: nav vienāds

en: <
lv: pirms

en: <=
lv: pirms (iekļaujot)

en: ==
lv: vienāds

en: =~
lv: sākas ar

en: >
lv: pēc

en: >=
lv: pēc (iekļaujot)

en: ~=
lv: ietver

en: address:delivery
lv: Piegādes adrese

en: address:payment
lv: Norēķinu adrese

en: service:delivery
lv: Piegāde

en: service:payment
lv: Apmaksa

en: attribute
lv: atribūts

en: basket
lv: grozs

en: catalog
lv: katalogs

en: coupon
lv: kupons

en: customer
lv: klients

en: group
lv: grupa

en: locale
lv: vietne

en: media
lv: plašsaziņas līdzekļi

en: order
lv: pasūtījums

en: plugin
lv: spraudnis

en: price
lv: cena

en: product
lv: produkts

en: review
lv: pārskatīt

en: rule
lv: noteikums

en: service
lv: pakalpojums

en: stock
lv: krājums

en: subscription
lv: abonements

en: supplier
lv: piegādātājs

en: tag
lv: birka

en: text
lv: teksts

en: type
lv: tips
