aimeos-core - en to pl translation catalogue (30 entries)

en: !=
pl: różny

en: <
pl: przed

en: <=
pl: przed (łącz.)

en: ==
pl: równy

en: =~
pl: zaczyna się

en: >
pl: po

en: >=
pl: po (łącz.)

en: ~=
pl: zawiera

en: address:delivery
pl: Adres dostawy

en: address:payment
pl: Adres płatnika

en: service:delivery
pl: Dostawa

en: service:payment
pl: Płatność

en: attribute
pl: atrybut

en: basket
pl: kosz

en: catalog
pl: katalog

en: coupon
pl: kupon

en: customer
pl: klient

en: group
pl: grupa

en: order
pl: porządek

en: plugin
pl: wtyczka

en: price
pl: cena

en: product
pl: produkt

en: review
pl: przegląd

en: rule
pl: reguła

en: service
pl: usługa

en: stock
pl: zapas

en: subscription
pl: subskrypcja

en: supplier
pl: dostawca

en: text
pl: tekst

en: type
pl: typ
