aimeos-core - en to ru translation catalogue (33 entries)

en: !=
ru: не равно

en: <
ru: перед

en: <=
ru: перед (вкл.)

en: ==
ru: равно

en: =~
ru: начинается с

en: >
ru: после

en: >=
ru: после (вкл.)

en: ~=
ru: содержит

en: address:delivery
ru: Адрес доставки

en: address:payment
ru: Платёжный адрес

en: service:delivery
ru: Доставка

en: service:payment
ru: Оплата

en: attribute
ru: атрибут

en: basket
ru: корзина

en: catalog
ru: каталог

en: coupon
ru: купон

en: customer
ru: клиент

en: group
ru: группа

en: locale
ru: локаль

en: media
ru: СМИ

en: order
ru: заказать

en: plugin
ru: плагин

en: price
ru: цена

en: product
ru: продукт

en: review
ru: обзор

en: rule
ru: правило

en: service
ru: сервис

en: stock
ru: акции

en: subscription
ru: подписка

en: supplier
ru: поставщик

en: tag
ru: тег

en: text
ru: текст

en: type
ru: тип
