aimeos-core - en to sk translation catalogue (30 entries)

en: !=
sk: nerovná

en: <
sk: pred

en: <=
sk: pred (vrátane)

en: ==
sk: rovná

en: =~
sk: začína s

en: >
sk: po

en: >=
sk: po (vŕatane)

en: ~=
sk: obsahuje

en: address:delivery
sk: Adresa doručenia

en: address:payment
sk: Fakturačná adresa

en: service:delivery
sk: Doručenie

en: service:payment
sk: Platba

en: attribute
sk: atribút

en: basket
sk: košík

en: catalog
sk: katalóg

en: coupon
sk: kupón

en: customer
sk: zákazník

en: group
sk: skupina

en: media
sk: médiá

en: order
sk: objednávka

en: plugin
sk: zásuvný modul

en: price
sk: cena

en: product
sk: produkt

en: review
sk: recenzia

en: rule
sk: pravidlo

en: service
sk: služba

en: stock
sk: zásoby

en: subscription
sk: predplatné

en: supplier
sk: dodávateľ

en: type
sk: typ
