aimeos-core - en to sl translation catalogue (32 entries)

en: !=
sl: ni enako

en: <
sl: prej

en: <=
sl: prej (vključno)

en: ==
sl: enaki

en: =~
sl: se začne

en: >
sl: potem

en: >=
sl: poten (vključno)

en: ~=
sl: vsebuje

en: address:delivery
sl: Naslov za dostavo

en: address:payment
sl: Naslov za plačilo

en: service:delivery
sl: Dostava

en: service:payment
sl: Plačilo

en: attribute
sl: atribut

en: basket
sl: košarica

en: catalog
sl: katalog

en: coupon
sl: kupon

en: customer
sl: stranka

en: group
sl: skupina

en: media
sl: mediji

en: order
sl: Naročite na .

en: plugin
sl: vtičnik

en: price
sl: cena

en: product
sl: izdelek

en: review
sl: pregled

en: rule
sl: pravilo

en: service
sl: storitev

en: stock
sl: zaloga

en: subscription
sl: naročnina

en: supplier
sl: dobavitelj

en: tag
sl: oznaka

en: text
sl: besedilo

en: type
sl: vrsta
