aimeos-core - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: !=
tr: eşit olmayanlar

en: <
tr: önce

en: <=
tr: önce (dahil)

en: ==
tr: eşit olanlar

en: =~
tr: ile başlayan

en: >
tr: sonra

en: >=
tr: sonra (dahil)

en: ~=
tr: içeren

en: address:delivery
tr: Teslimat adresi

en: address:payment
tr: Fatura adresi

en: service:delivery
tr: Teslimat

en: service:payment
tr: Ödeme

en: attribute
tr: öznitelik

en: basket
tr: sepet

en: catalog
tr: Katalog

en: coupon
tr: kupon

en: customer
tr: müşteri

en: group
tr: Grup

en: locale
tr: YEREL

en: media
tr: medya

en: order
tr: Sipariş

en: plugin
tr: eklenti

en: price
tr: fiyat

en: product
tr: ürün

en: review
tr: inceleme

en: rule
tr: kural

en: service
tr: hizmet

en: stock
tr: stok

en: subscription
tr: abonelik

en: supplier
tr: Tedarikçi

en: tag
tr: etiket

en: text
tr: Metin

en: type
tr: tip
