aimeos-core - en to uk translation catalogue (33 entries)

en: !=
uk: не рівно

en: <
uk: перед

en: <=
uk: перед (вкл.)

en: ==
uk: рівно

en: =~
uk: починається з

en: >
uk: після

en: >=
uk: після (вкл.)

en: ~=
uk: містить

en: address:delivery
uk: Адреса доставки

en: address:payment
uk: Платіжна адреса

en: service:delivery
uk: Доставка

en: service:payment
uk: Оплата

en: attribute
uk: атрибут

en: basket
uk: кошик

en: catalog
uk: каталог

en: coupon
uk: купон

en: customer
uk: клієнт

en: group
uk: група

en: locale
uk: місцевість

en: media
uk: засоби масової інформації

en: order
uk: порядок

en: plugin
uk: плагін

en: price
uk: ціна

en: product
uk: продукт

en: review
uk: огляд

en: rule
uk: правило

en: service
uk: послуга

en: stock
uk: акція

en: subscription
uk: підписка

en: supplier
uk: постачальник

en: tag
uk: тег

en: text
uk: текст

en: type
uk: тип
