aimeos-core - en to el translation catalogue (745 entries)

en: (International) facsimilie number without separation characters, can start with a "+"
el: (Διεθνής) αριθμός facsimilie χωρίς χαρακτήρες διαχωρισμού, μπορεί να αρχίζει με "+"

en: (International) telephone number without separation characters, can start with a "+"
el: (Διεθνής) αριθμός τηλεφώνου χωρίς χαρακτήρες διαχωρισμού, μπορεί να ξεκινήσει με ένα "+"

en: + Tax
el: +ΦΠΑ

en: <hidden>
el: <κρυφό>

en: ?
el: ;

en: API key
el: Κλειδί API

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Active
el: Ενεργός

en: Actual price
el: Τιμή

en: Actual price customers can buy the article for on the web site
el: Τιμή που μπορεί ο πελάτης να αγοράσει το αντικείμενο στην ιστοσελίδα

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add after
el: Προσθέστε μετά

en: Add before
el: Προσθέστε πριν

en: Additional delivery costs for each item, e.g. $20 for one heavy item will be $100 for five items it total
el: Επιπλέον κόστος αποστολής για κάθε αντικείμενος, π.χ $20 για ενα βαρή αντικείμενο θα ειναι $100 για πέντε αντικείμενα στο σύνολο

en: Additional information where the customer's apartment can be found
el: Πρόσθετες πληροφορίες όπου μπορείτε να βρείτε το διαμέρισμα του πελάτη

en: Additional information where the supplier's apartment can be found
el: Πρόσθετες πληροφορίες όπου μπορείτε να βρείτε το διαμέρισμα του προμηθευτή

en: Address 1
el: Διεύθυνση 1

en: Address 2
el: Διεύθυνση 2

en: Address 3
el: Διεύθυνση 3

en: Address identifier of the customer's house for delivery
el: Αναγνωριστικό διεύθυνσης του σπιτιού του πελάτη για παράδοση

en: Address identifier of the supplier's house for delivery
el: Αναγνωριστικό διεύθυνσης της κατοικίας του προμηθευτή για την παράδοση

en: Admin JQAdm type is empty
el: Ο τύπος Admin JQAdm είναι άδειος

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Aimeos caching is disabled by "%1$s"
el: Η προσωρινή αποθήκευση δεδομένων Aimeos είναι απενεργοποιημένη από το "%1$s"

en: Aimeos debug logging is enabled by "%1$s"
el: Η καταγραφή εντοπισμού σφαλμάτων Aimeos είναι ενεργοποιημένη από το "%1$s"

en: Aimeos object not available
el: Aimeos αντικείμενο δεν διατίθεται

en: All
el: Όλα

en: All attributes that uniquely define an article, e.g. width, length and color for jeans
el: Όλα τα χαρακτηριστικά που καθορίζουν μοναδικά ένα είδος, π.χ. πλάτος, μήκος και χρώμα για τα τζιν.

en: Allow custom price
el: Επιτρέψτε προσαρμοσμένη τιμή

en: Allow customers to choose themselves how much they want to pay
el: Επιτρέψτε στους πελάτες να επιλέξουν οι ίδιοι πόσο θέλουν να πληρώσουν

en: Alphanumeric string that can identify the group uniquely
el: Αλφαριθμητική συμβολοσειρά που μπορεί να προσδιορίσει μοναδικά την ομάδα

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Article specific configuration options, will be available as key/value pairs in the templates
el: Οι συγκεκριμένες επιλογές διαμόρφωσης του άρθρου, θα είναι διαθέσιμες ως ζεύγη κλειδιών/τιμών στα πρότυπα

en: Attribute
el: Χαρακτηριστικό

en: Attribute Lists Type
el: Λίστες χαρακτηριστικών Τύπος

en: Attribute Lists Types
el: Τύποι καταλόγων χαρακτηριστικών

en: Attribute Property Type
el: Χαρακτηριστικό Ιδιότητα Τύπος

en: Attribute Property Types
el: Τύποι ιδιοτήτων χαρακτηριστικών

en: Attribute Type
el: Χαρακτηριστικό Τύπος

en: Attribute Types
el: Τύποι χαρακτηριστικών

en: Attribute position (optional)
el: Θέση του χαρακτηριστικού (προαιρετικό)

en: Attribute properties that are not shared with other attributes
el: Ιδιότητες χαρακτηριστικών που δεν μοιράζονται με άλλα χαρακτηριστικά

en: Attribute type that limits the list of available attributes
el: Τύπος χαρακτηριστικού που περιορίζει τον κατάλογο των διαθέσιμων χαρακτηριστικών

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: Available currency for the current site
el: Διαθέσιμο νόμισμα για την τρέχουσα τοποθεσία

en: Available intervals in the front-end
el: Διαθέσιμα διαστήματα στο front-end

en: Available language for the current site
el: Διαθέσιμη γλώσσα για τον τρέχοντα ιστότοπο

en: Average product rating and total number of ratings by customers for this product
el: Μέση βαθμολογία προϊόντος και συνολικός αριθμός βαθμολογιών από πελάτες για αυτό το προϊόν

en: Back in stock
el: Πίσω στο απόθεμα

en: Basic
el: Βασικό

en: Basket
el: Καλάθι

en: Billing address
el: Διεύθυνση χρέωσης

en: Birthday
el: Γενέθλια

en: Birthday of the customer
el: Γενέθλια του πελάτη

en: Boost factor
el: Παράγοντας ενίσχυσης

en: Boost factor (optional)
el: Συντελεστής ενίσχυσης (προαιρετικά)

en: Bug or suggestion?
el: Σφάλμα ή πρόταση;

en: Bulk edit
el: Μαζική επεξεργασία

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cancel and return to list
el: Ακύρωση και επιστροφή στη λίστα

en: Catalog
el: Κατάλογος

en: Catalog Lists Type
el: Κατάλογος Λίστες Τύπος

en: Catalog Lists Types
el: Τύποι καταλόγων

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Categories the product can be found in by the user on the web site
el: Κατηγορίες στις οποίες ο χρήστης μπορεί να βρει το προϊόν στον ιστότοπο

en: Categories the product will be shown for in the promotional section
el: Κατηγορίες για τις οποίες το προϊόν θα εμφανίζεται στο τμήμα προώθησης

en: Category specific configuration options, will be available as key/value pairs in the templates
el: Οι συγκεκριμένες επιλογές διαμόρφωσης της κατηγορίας, θα είναι διαθέσιμες ως ζεύγη κλειδιών/τιμών στα πρότυπα

en: Change costs/item in %
el: Αλλαγή κόστους/στοιχείο σε %

en: Change rebate in %
el: Αλλαγή της έκπτωσης σε %

en: Change value in %
el: Αλλαγή τιμής σε %

en: Channel
el: Κανάλι

en: Channel the order has been placed
el: Κανάλι η παραγγελία έχει τοποθετηθεί

en: Choose file
el: Επιλέξτε αρχείο

en: City
el: Πόλη

en: City or town name (required)
el: Όνομα πόλης ή κωμόπολης (απαιτείται)

en: Class "%1$s" does not implement "%2$s"
el: Η κλάση "%1$s" δεν υλοποιεί την "%2$s"

en: Class "%1$s" not available
el: Η κλάση "%1$s" δεν είναι διαθέσιμη

en: Class "%1$s" not found
el: Η κλάση "%1$s" δεν βρέθηκε

en: Close
el: Κλείστε το

en: Code
el: Κωδικός

en: Code to uniquely identify the site, renaming is dangerous!
el: Κώδικας για τη μοναδική ταυτοποίηση του ιστότοπου, η μετονομασία είναι επικίνδυνη!

en: Columns
el: Στήλες

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Comment of the reviewer
el: Σχόλιο του κριτικού

en: Communication
el: Επικοινωνία

en: Company
el: Εταιρεία

en: Company details
el: Λεπτομέρειες της εταιρείας

en: Company name (optional)
el: Όνομα εταιρείας (προαιρετικό)

en: Completed orders
el: Ολοκληρωμένες παραγγελίες

en: Completed orders within the last seven days compared to the period before
el: Ολοκληρωμένες παραγγελίες εντός των τελευταίων επτά ημερών σε σύγκριση με την προηγούμενη περίοδο

en: Config
el: Διαμόρφωση

en: Configurable
el: Διαμορφώσιμο

en: Configuration options, will be available as key/value pairs in the list item
el: Οι επιλογές διαμόρφωσης, θα είναι διαθέσιμες ως ζεύγη κλειδιών/τιμών στο στοιχείο λίστας

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copy this entry
el: Αντιγράψτε αυτή την καταχώρηση

en: Costs
el: Κόστος

en: Count
el: Κόμη

en: Country
el: Χώρα

en: Country ID
el: Αναγνωριστικό χώρας

en: Country code (required)
el: Κωδικός χώρας (απαιτείται)

en: Country specific tax rate to calculate and display the included tax (B2C) or add the tax if required (B2B)
el: Ειδικός φορολογικός συντελεστής χώρας για τον υπολογισμό και την εμφάνιση του φόρου που περιλαμβάνεται (B2C) ή την προσθήκη του φόρου εάν απαιτείται (B2B)

en: Country state code (optional)
el: Κωδικός κράτους χώρας (προαιρετικό)

en: Coupon
el: Κουπόνι

en: Coupon provider or coupon decorator configuration name
el: Όνομα διαμόρφωσης παρόχου κουπονιών ή διακοσμητή κουπονιών

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Currencies
el: Νομίσματα

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Custom domain or unique code of your shop
el: Προσαρμοσμένο domain ή μοναδικός κωδικός του καταστήματός σας

en: Customer
el: Πελάτης

en: Customer ID
el: Αναγνωριστικό πελάτη

en: Customer Lists Type
el: Τύπος λίστας πελατών

en: Customer Lists Types
el: Τύποι λιστών πελατών

en: Customer Property Type
el: Τύπος ακινήτου πελάτη

en: Customer Property Types
el: Τύποι ακινήτων πελατών

en: Customer characteristics that are not shared with other customers
el: Χαρακτηριστικά πελατών που δεν μοιράζονται με άλλους πελάτες

en: Customer comment (optional)
el: Σχόλιο πελάτη (προαιρετικό)

en: Customer e-mail address
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του πελάτη

en: Customer password
el: Κωδικός πρόσβασης πελάτη

en: Customer properties that are not shared with other customers
el: Ιδιότητες πελατών που δεν μοιράζονται με άλλους πελάτες

en: Customer reference
el: Αναφορά πελάτη

en: Customer reference (optional)
el: Αναφορά πελάτη (προαιρετικά)

en: Dashboard
el: Ταμπλό

en: Data
el: Δεδομένα

en: Data set
el: Σύνολο δεδομένων

en: Dataset
el: Σύνολο δεδομένων

en: Date of the last delivery status change
el: Ημερομηνία της τελευταίας αλλαγής κατάστασης παράδοσης

en: Date of the last payment status change
el: Ημερομηνία της τελευταίας αλλαγής κατάστασης πληρωμής

en: Date the subscription ends
el: Ημερομηνία λήξης της συνδρομής

en: Days
el: Ημέρες

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete entries?
el: Διαγραφή καταχωρήσεων;

en: Delete selected entries
el: Διαγραφή επιλεγμένων καταχωρήσεων

en: Delete this entry
el: Διαγραφή αυτής της καταχώρησης

en: Deleting reviews is not allowed
el: Δεν επιτρέπεται η διαγραφή κριτικών

en: Delivery
el: Παράδοση

en: Delivery address
el: Διεύθυνση παράδοσης

en: Delivery date
el: Ημερομηνία παράδοσης

en: Delivery in
el: Παράδοση σε

en: Delivery or payment costs for the products in the basket of the customer
el: Έξοδα παράδοσης ή πληρωμής για τα προϊόντα στο καλάθι του πελάτη

en: Delivery status
el: Κατάσταση παράδοσης

en: Delivery timeframe (optional)
el: Χρονοδιάγραμμα παράδοσης (προαιρετικό)

en: Delivery types
el: Τύποι παράδοσης

en: Delivery within
el: Παράδοση εντός

en: Depending on the selected data set, the list of shown fields for the product will be different
el: Ανάλογα με το επιλεγμένο σύνολο δεδομένων, ο κατάλογος των εμφανιζόμενων πεδίων για το προϊόν θα είναι διαφορετικός.

en: Describe your image
el: Περιγράψτε την εικόνα σας

en: Description of the text content if it's in a foreign language
el: Περιγραφή του περιεχομένου του κειμένου εάν είναι σε ξένη γλώσσα

en: Descritive name of the currency
el: Περιγραφική ονομασία του νομίσματος

en: Descritive name of the language
el: Περιγραφικό όνομα της γλώσσας

en: Descritive name of the site
el: Περιγραφικό όνομα του ιστότοπου

en: Discount
el: Έκπτωση

en: Display help texts
el: Εμφάνιση κειμένων βοήθειας

en: Domain
el: Τομέας

en: Download
el: Λήψη

en: Download this file
el: Κατεβάστε αυτό το αρχείο

en: Duplicate entry
el: Διπλή καταχώρηση

en: Duplicate entry (Ctrl+D)
el: Διπλότυπο καταχώρησης (Ctrl+D)

en: E-Mail address (required)
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (απαιτείται)

en: E-Mail address or account name (required)
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ή όνομα λογαριασμού (απαιτείται)

en: E-Mail address used for sending shop related e-mails
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που χρησιμοποιείται για την αποστολή μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σχετικά με το κατάστημα

en: E-mail address (optional)
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (προαιρετική)

en: E-mail address that belongs to the address
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που ανήκει στη διεύθυνση

en: EAN, SKU or article number (required)
el: EAN, SKU ή αριθμός άρθρου (απαιτείται)

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit selected entries
el: Επεξεργασία επιλεγμένων καταχωρήσεων

en: Edit this entry
el: Επεξεργασία αυτής της καταχώρησης

en: Editor
el: Εκδότης

en: Email
el: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: End date (optional)
el: Ημερομηνία λήξης (προαιρετική)

en: Enter group ID, code or label
el: Εισάγετε αναγνωριστικό ομάδας, κωδικό ή ετικέτα

en: Entry deleted successfully
el: Η καταχώρηση διαγράφηκε επιτυχώς

en: Entry saved successfully
el: Η καταχώρηση αποθηκεύτηκε με επιτυχία

en: Entry specific configuration options, will be available as key/value pairs in the templates
el: Οι συγκεκριμένες επιλογές διαμόρφωσης της καταχώρησης, θα είναι διαθέσιμες ως ζεύγη κλειδιών/τιμών στα πρότυπα

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error deleting data
el: Σφάλμα διαγραφής δεδομένων

en: Error retrieving data
el: Σφάλμα ανάκτησης δεδομένων

en: Error saving data
el: Σφάλμα αποθήκευσης δεδομένων

en: Excl. tax
el: Χωρίς φόρο

en: Execution order of the plugins
el: Σειρά εκτέλεσης των plugins

en: Execution order of the rules
el: Σειρά εκτέλεσης των κανόνων

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Facility
el: Διευκόλυνση

en: Facsimile
el: Φαξ

en: Facsimile number (optional)
el: Αριθμός τηλεομοιοτυπίας (προαιρετικά)

en: Factor to boost product in user search over other products (>1.0 positive boost, <1.0 negative boost)
el: Παράγοντας που ενισχύει το προϊόν στην αναζήτηση του χρήστη έναντι άλλων προϊόντων (>1.0 θετική ενίσχυση, <1.0 αρνητική ενίσχυση)

en: Failed to write file to disk
el: Αποτυχία εγγραφής αρχείου στο δίσκο

en: File
el: Αρχείο

en: File does not exists: "%1$s"
el: Το αρχείο δεν υπάρχει: "%1$s"

en: File upload stopped by extension
el: Το ανέβασμα αρχείων σταμάτησε από την επέκταση

en: File uploaded successfully
el: Το αρχείο μεταφορτώθηκε επιτυχώς

en: Find category
el: Εύρεση κατηγορίας

en: Find site
el: Εύρεση τοποθεσίας

en: First
el: Πρώτη

en: First name
el: Όνομα

en: First name (optional)
el: Όνομα (προαιρετικό)

en: First name of the person if used in cultures where they are used
el: Το μικρό όνομα του ατόμου, εάν χρησιμοποιείται σε πολιτισμούς όπου χρησιμοποιείται

en: Floor
el: Όροφος

en: Floor / Appartment
el: Όροφος / Διαμέρισμα

en: Floor and/or apartment (optional)
el: Όροφος ή/και διαμέρισμα (προαιρετικά)

en: For
el: Για το

en: Generate
el: Δημιουργία

en: Generate image
el: Δημιουργία εικόνας

en: Generate text
el: Δημιουργία κειμένου

en: Given rebate amount
el: Δεδομένο ποσό έκπτωσης

en: Go to attribute panel
el: Πηγαίνετε στον πίνακα χαρακτηριστικών

en: Go to property type panel
el: Πηγαίνετε στον πίνακα τύπων ιδιοτήτων

en: Go to the list of attribute types
el: Μετάβαση στη λίστα των τύπων χαρακτηριστικών

en: Granted rebate
el: Χορηγηθείσα έκπτωση

en: Group
el: Ομάδα

en: Group name describing for which members the group is for
el: Όνομα ομάδας που περιγράφει για ποια μέλη προορίζεται η ομάδα

en: Groups
el: Ομάδες

en: Height
el: Ύψος

en: Hidden attributes
el: Κρυφά χαρακτηριστικά

en: Hidden product attributes that are stored with the ordered products
el: Κρυφά χαρακτηριστικά προϊόντων που αποθηκεύονται μαζί με τα παραγγελθέντα προϊόντα

en: Highlighted suppliers of the product
el: Επισημαίνονται οι προμηθευτές του προϊόντος

en: Honorary title (optional)
el: Τιμητικός τίτλος (προαιρετικά)

en: Honorary titles like Dr., Ph.D, etc.
el: Τιμητικοί τίτλοι όπως Dr., Ph.D, κ.λπ.

en: Hours
el: Ώρες

en: House number
el: Αριθμός σπιτιού

en: House number (optional)
el: Αριθμός σπιτιού (προαιρετικά)

en: How the customer is addressed in e-mails
el: Πώς απευθύνεται ο πελάτης στα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: How the supplier is addressed in e-mails
el: Πώς απευθύνεται στον προμηθευτή στα ηλεκτρονικά μηνύματα

en: Hyper-real and dramatic
el: Υπερρεαλιστικό και δραματικό

en: ID of a related invoice, e.g. of a changed or refunded invoice
el: ID ενός σχετικού τιμολογίου, π.χ. ενός τροποποιημένου ή επιστρεφόμενου τιμολογίου

en: ISO currency code (required)
el: Κωδικός νομίσματος ISO (απαιτείται)

en: ISO language code (required)
el: Κωδικός γλώσσας ISO (απαιτείται)

en: Image
el: Εικόνα

en: Image description
el: Περιγραφή εικόνας

en: Images will only be shown for that language, useful if the media contains text or is language sepecific
el: Οι εικόνες θα εμφανιστούν μόνο για τη συγκεκριμένη γλώσσα, χρήσιμο αν τα μέσα περιέχουν κείμενο ή είναι ειδικά για κάθε γλώσσα.

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import/Export jobs
el: Εργασίες εισαγωγής/εξαγωγής

en: Incl. tax
el: Συμπεριλαμβανομένου του φόρου

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Insert into
el: Εισαγωγή σε

en: Insert new entry
el: Εισαγωγή νέας καταχώρησης

en: Insert new entry (Ctrl+I)
el: Εισαγωγή νέας καταχώρησης (Ctrl+I)

en: Internal article name, will be used on the web site and for searching only if no other product names in any language exist
el: Εσωτερικό όνομα προϊόντος, θα χρησιμοποιείται στον ιστότοπο και για αναζήτηση μόνο εάν δεν υπάρχουν άλλα ονόματα προϊόντων σε οποιαδήποτε γλώσσα.

en: Internal article name, will be used on the web site if no product name for the language is available
el: Εσωτερικό όνομα άρθρου, θα χρησιμοποιηθεί στον ιστότοπο εάν δεν υπάρχει όνομα προϊόντος για τη γλώσσα.

en: Internal attribute name, will be used on the web site if no name for the language is available
el: Εσωτερικό όνομα χαρακτηριστικού, θα χρησιμοποιηθεί στον ιστότοπο εάν δεν υπάρχει διαθέσιμο όνομα για τη γλώσσα

en: Internal category name, will be used on the web site if no name for the language is available
el: Εσωτερικό όνομα κατηγορίας, θα χρησιμοποιηθεί στον ιστότοπο εάν δεν υπάρχει διαθέσιμο όνομα για τη γλώσσα

en: Internal name (required)
el: Εσωτερικό όνομα (απαιτείται)

en: Internal type name shown in the administration interface
el: Όνομα εσωτερικού τύπου που εμφανίζεται στη διεπαφή διαχείρισης

en: Interval
el: Διάστημα

en: Interval (required)
el: Διάστημα (απαιτείται)

en: Invalid characters in class name "%1$s"
el: Μη έγκυροι χαρακτήρες στο όνομα της κλάσης "%1$s"

en: Invalid characters in client name "%1$s"
el: Μη έγκυροι χαρακτήρες στο όνομα πελάτη "%1$s"

en: Invalid class name "%1$s"
el: Μη έγκυρο όνομα κλάσης "%1$s"

en: Invalid domain "%1$s"
el: Μη έγκυρος τομέας "%1$s"

en: Invalid factory "%1$s"
el: Μη έγκυρο εργοστάσιο "%1$s"

en: Invoice
el: Τιμολόγιο

en: Invoice No.
el: Αριθμός τιμολογίου.

en: Invoice no.
el: Αριθμός τιμολογίου.

en: Invoice number
el: Αριθμός τιμολογίου

en: Invoice number for the order
el: Αριθμός τιμολογίου για την παραγγελία

en: Label
el: Ετικέτα

en: Label (required)
el: Ετικέτα (απαιτείται)

en: Label describing the interval, will be used if no name is available
el: Ετικέτα που περιγράφει το διάστημα, θα χρησιμοποιηθεί αν δεν υπάρχει όνομα

en: Language
el: Γλώσσα

en: Language ID
el: Αναγνωριστικό γλώσσας

en: Language of the entered text
el: Γλώσσα του εισαγόμενου κειμένου

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Last
el: Τελευταία

en: Last delivery status of the order
el: Τελευταία κατάσταση παράδοσης της παραγγελίας

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Last name (optional)
el: Επώνυμο (προαιρετικό)

en: Last name (required)
el: Επώνυμο (απαιτείται)

en: Last name of the person or full name in cultures where no first names are used
el: Επώνυμο του ατόμου ή πλήρες όνομα σε πολιτισμούς όπου δεν χρησιμοποιούνται μικρά ονόματα

en: Last payment status of the order
el: Τελευταία κατάσταση πληρωμής της παραγγελίας

en: Latest orders
el: Τελευταίες παραγγελίες

en: Length
el: Μήκος

en: List of articles that should be sold as one product, often at a reduced price
el: Κατάλογος ειδών που πρέπει να πωλούνται ως ένα προϊόν, συχνά σε μειωμένη τιμή

en: List of products often bought together
el: Κατάλογος προϊόντων που αγοράζονται συχνά μαζί

en: List of suggested products
el: Κατάλογος προτεινόμενων προϊόντων

en: List type
el: Τύπος λίστας

en: Loading entries ...
el: Φόρτωση καταχωρήσεων ...

en: Locale
el: Τοπική τοποθεσία

en: Log
el: Ημερολόγιο

en: Manual transfer
el: Χειροκίνητη μεταφορά

en: Map
el: Χάρτης

en: Media Lists Type
el: Τύπος καταλόγων μέσων ενημέρωσης

en: Media Lists Types
el: Τύποι λιστών μέσων ενημέρωσης

en: Media Property Type
el: Τύπος ιδιοκτησίας μέσων ενημέρωσης

en: Media Property Types
el: Τύποι ιδιοτήτων μέσων ενημέρωσης

en: Media Type
el: Τύπος μέσων ενημέρωσης

en: Media Types
el: Τύποι μέσων ενημέρωσης

en: Media properties
el: Ιδιότητες μέσων ενημέρωσης

en: Menu
el: Μενού

en: Message
el: Μήνυμα

en: Min. quantity
el: Ελάχιστη ποσότητα

en: Minimum quantity
el: Ελάχιστη ποσότητα

en: Mobile
el: Κινητό

en: Mobile number
el: Αριθμός κινητού τηλεφώνου

en: Mobile number (optional)
el: Αριθμός κινητού τηλεφώνου (προαιρετικά)

en: Model
el: Μοντέλο

en: Modifed
el: Τροποποιημένο

en: Modified
el: Τροποποιημένο

en: Months
el: Μήνες

en: More
el: Περισσότερα

en: Move this entry up/down
el: Μετακινήστε αυτή την καταχώρηση προς τα πάνω/κάτω

en: Name
el: Όνομα

en: Name in URL (optional)
el: Όνομα στη διεύθυνση URL (προαιρετικό)

en: Name of the basket
el: Όνομα του καλαθιού

en: Name of the downloaded file when customers saves the file on their computers
el: Όνομα του κατεβασμένου αρχείου όταν οι πελάτες αποθηκεύουν το αρχείο στον υπολογιστή τους

en: Name of the reviewer
el: Όνομα του αξιολογητή

en: Name of your shop shown to your customers
el: Το όνομα του καταστήματός σας εμφανίζεται στους πελάτες σας

en: Natural
el: Φυσικό

en: New
el: Νέο

en: New category
el: Νέα κατηγορία

en: New customers
el: Νέοι πελάτες

en: New customers within the last seven days
el: Νέοι πελάτες τις τελευταίες επτά ημέρες

en: New customers within the last seven days compared to the period before
el: Νέοι πελάτες κατά τις τελευταίες επτά ημέρες σε σύγκριση με την προηγούμενη περίοδο

en: Next
el: Επόμενο

en: Next date
el: Επόμενη ημερομηνία

en: Next date (optional)
el: Επόμενη ημερομηνία (προαιρετικά)

en: Next date the subscription is renewed
el: Επόμενη ημερομηνία ανανέωσης της συνδρομής

en: No currencies available. Please enable at least one currency
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα νομίσματα. Παρακαλούμε ενεργοποιήστε τουλάχιστον ένα νόμισμα

en: No entries found
el: Δεν βρέθηκαν καταχωρήσεις

en: No file was uploaded
el: Δεν μεταφορτώθηκε κανένα αρχείο

en: No product found
el: Δεν βρέθηκε προϊόν

en: No theme options available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες επιλογές θέματος

en: No view available
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη προβολή

en: No voucher
el: Χωρίς κουπόνι

en: Non-shared properties for the media item
el: Μη κοινόχρηστες ιδιότητες για το στοιχείο πολυμέσων

en: Non-shared properties for the price item
el: Μη κοινόχρηστες ιδιότητες για το στοιχείο τιμής

en: None
el: Κανένα

en: Not all entries could be deleted
el: Δεν μπορούν να διαγραφούν όλες οι καταχωρίσεις

en: Not allowed or editor site is different
el: Δεν επιτρέπεται ή ο ιστότοπος του συντάκτη είναι διαφορετικός

en: Not allowed to access JQAdm "%1$s" client
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση στον πελάτη JQAdm "%1$s"

en: Not implemented
el: Δεν εφαρμόζεται

en: Notes
el: Σημειώσεις

en: Notes (not shown to customer)
el: Σημειώσεις (δεν εμφανίζονται στον πελάτη)

en: Number of articles currently in stock, leave empty for an unlimited quantity
el: Αριθμός ειδών που βρίσκονται σε απόθεμα, αφήστε το κενό για απεριόριστη ποσότητα

en: Official VAT ID to determine if the tax needs to be billed in invoices
el: Επίσημο αναγνωριστικό ΦΠΑ για να καθοριστεί εάν ο φόρος πρέπει να χρεωθεί στα τιμολόγια

en: One provider and zero or more decorator class names separated by commas
el: Ένας πάροχος και μηδέν ή περισσότερα ονόματα κλάσεων διακοσμητών χωρισμένα με κόμμα

en: Only .webp, .jpg, .png and .gif are allowed for icons
el: Μόνο .webp, .jpg, .png και .gif επιτρέπονται για εικονίδια

en: Only .webp, .jpg, .png, .gif and .svg are allowed for logos
el: Μόνο .webp, .jpg, .png, .gif και .svg επιτρέπονται για λογότυπα.

en: Only super users and administrators can delete entries
el: Μόνο οι υπερ-χρήστες και οι διαχειριστές μπορούν να διαγράψουν καταχωρήσεις

en: Open
el: Ανοίξτε το

en: Open Qty
el: Ανοιχτό Ποσότητα

en: Option
el: Επιλογή

en: Optional product components that can be chosen by the customer together with the product
el: Προαιρετικά στοιχεία του προϊόντος που μπορεί να επιλέξει ο πελάτης μαζί με το προϊόν

en: Order
el: Παραγγελία

en: Order ID
el: Αναγνωριστικό παραγγελίας

en: Order number entered by the customer
el: Αριθμός παραγγελίας που εισήγαγε ο πελάτης

en: Order of the language/currency combinations
el: Σειρά των συνδυασμών γλώσσας/νομίσματος

en: Order of the service options in the checkout process
el: Σειρά των επιλογών υπηρεσιών κατά τη διαδικασία πληρωμής

en: Order of the types in the frontend
el: Σειρά των τύπων στο frontend

en: Order totals
el: Σύνολα παραγγελιών

en: Ordered at
el: Παραγγελία στο

en: Orders by country
el: Παραγγελίες ανά χώρα

en: Orders by day
el: Παραγγελίες ανά ημέρα

en: Orders by hour
el: Παραγγελίες ανά ώρα

en: Orders by payment status
el: Παραγγελίες ανά κατάσταση πληρωμής

en: Overwrite the existing file and customers bought it in the past can then download the new content too
el: Αντικαταγράψτε το υπάρχον αρχείο και οι πελάτες που το αγόρασαν στο παρελθόν μπορούν να κατεβάσουν το νέο περιεχόμενο.

en: PHP setting "%1$s" is disabled
el: Η ρύθμιση PHP "%1$s" είναι απενεργοποιημένη

en: PHP setting "%1$s" is enabled
el: Η ρύθμιση PHP "%1$s" είναι ενεργοποιημένη

en: PHP setting for "%1$s" is too low
el: Η ρύθμιση PHP για το "%1$s" είναι πολύ χαμηλή

en: Page %1$d of %2$d
el: Σελίδα %1$d της %2$d

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Password (required)
el: Κωδικός πρόσβασης (απαιτείται)

en: Path
el: Διαδρομή

en: Pay date
el: Ημερομηνία πληρωμής

en: Pay status
el: Καθεστώς αμοιβής

en: Payment
el: Πληρωμή

en: Payment date
el: Ημερομηνία πληρωμής

en: Payment status
el: Κατάσταση πληρωμής

en: Payment types
el: Τύποι πληρωμών

en: Periods
el: Περίοδοι

en: Permission denied
el: Άδεια αρνηθεί

en: Personal data
el: Προσωπικά δεδομένα

en: Please insert the description of the text that should be generated here
el: Εισάγετε εδώ την περιγραφή του κειμένου που πρέπει να δημιουργηθεί

en: Please select
el: Παρακαλώ επιλέξτε

en: Plugin Type
el: Τύπος plugin

en: Plugin Types
el: Τύποι plugin

en: Plugin label for describing the configured plugin
el: Ετικέτα πρόσθετου για την περιγραφή του ρυθμισμένου πρόσθετου

en: Plugin position (required)
el: Θέση του πρόσθετου (απαιτείται)

en: Plugin provider or plugin decorator configuration name
el: Όνομα διαμόρφωσης παρόχου πρόσθετου ή διακοσμητή πρόσθετου

en: Position
el: Θέση

en: Position (required)
el: Θέση (απαιτείται)

en: Postal
el: Ταχυδρομική διεύθυνση

en: Postal code for delivery if used in the area the customer is living
el: Ταχυδρομικός κώδικας για την παράδοση, εάν χρησιμοποιείται στην περιοχή που ζει ο πελάτης

en: Postal code for delivery if used in the area the supplier is living
el: Ταχυδρομικός κώδικας για την παράδοση, εάν χρησιμοποιείται στην περιοχή όπου ζει ο προμηθευτής

en: Postition
el: Θέση

en: Potential problems
el: Πιθανά προβλήματα

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Price
el: Τιμή

en: Price Lists Type
el: Τύπος τιμοκαταλόγων

en: Price Lists Types
el: Τύποι τιμοκαταλόγων

en: Price Property Type
el: Τιμή Τύπος ακινήτου

en: Price Property Types
el: Τιμή Τύποι ακινήτων

en: Price Type
el: Τύπος τιμής

en: Price Types
el: Τύποι τιμών

en: Price properties
el: Ακίνητα τιμών

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Problem
el: Πρόβλημα

en: Product
el: Προϊόν

en: Product ID
el: Αναγνωριστικό προϊόντος

en: Product ID, SKU or label
el: Αναγνωριστικό προϊόντος, SKU ή ετικέτα

en: Product Lists Type
el: Λίστες προϊόντων Τύπος

en: Product Lists Types
el: Τύποι καταλόγων προϊόντων

en: Product Property Type
el: Τύπος ιδιότητας προϊόντος

en: Product Property Types
el: Τύποι ιδιοτήτων προϊόντος

en: Product Type
el: Τύπος προϊόντος

en: Product Types
el: Τύποι προϊόντων

en: Product attributes stored in the basket where customers can enter their own texts or values
el: Χαρακτηριστικά προϊόντων αποθηκευμένα στο καλάθι, όπου οι πελάτες μπορούν να εισάγουν τα δικά τους κείμενα ή τιμές

en: Product attributes that are used by other products too
el: Χαρακτηριστικά προϊόντος που χρησιμοποιούνται και από άλλα προϊόντα

en: Product characteristics that are not shared with other products
el: Χαρακτηριστικά του προϊόντος που δεν είναι κοινά με άλλα προϊόντα

en: Product code
el: Κωδικός προϊόντος

en: Product costs
el: Κόστος προϊόντος

en: Product height, e.g. 20.0 (in yard, inch, etc.)
el: Ύψος προϊόντος, π.χ. 20.0 (σε γιάρδες, ίντσες κ.λπ.)

en: Product length, e.g. 30.0 (in yard, inch, etc.)
el: Μήκος προϊόντος, π.χ. 30.0 (σε γιάρδες, ίντσες κ.λπ.)

en: Product name
el: Όνομα προϊόντος

en: Product payment
el: Πληρωμή προϊόντος

en: Product price
el: Τιμή προϊόντος

en: Product quantity
el: Ποσότητα προϊόντος

en: Product rebate
el: Έκπτωση προϊόντος

en: Product shipping
el: Αποστολή προϊόντος

en: Product status
el: Κατάσταση προϊόντος

en: Product supplier
el: Προμηθευτής προϊόντος

en: Product tax
el: Φόρος επί του προϊόντος

en: Product type
el: Τύπος προϊόντος

en: Product weight, e.g. 1.25 (in pound, ounce, etc.)
el: Βάρος προϊόντος, π.χ. 1,25 (σε λίβρες, ουγγιές κ.λπ.)

en: Product width, e.g. 17.5 (in yard, inch etc.)
el: Πλάτος προϊόντος, π.χ. 17,5 (σε γιάρδες, ίντσες κ.λπ.)

en: Products
el: Προϊόντα

en: Products bought together
el: Προϊόντα που αγοράζονται μαζί

en: Promotion
el: Προώθηση

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Property value (required)
el: Αξία ακινήτου (απαιτείται)

en: Provider
el: Πάροχος

en: Provider/decorator class names (required)
el: Ονόματα κλάσεων παρόχων/διακοσμητών (απαιτείται)

en: Purchase
el: Αγορά

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: Quantity scale
el: Κλίμακα ποσότητας

en: Rating
el: Αξιολόγηση

en: Rating and number of ratings for the merchant
el: Αξιολόγηση και αριθμός αξιολογήσεων για τον έμπορο

en: Rating of the reviewer
el: Αξιολόγηση του κριτικού

en: Reason
el: Λόγος

en: Rebate
el: Έκπτωση

en: Reduction from the original price, used to calculate the rebate in % and the cross price
el: Μείωση από την αρχική τιμή, που χρησιμοποιείται για τον υπολογισμό της έκπτωσης σε % και της διασταυρούμενης τιμής

en: Reference
el: Αναφορά

en: Reference ID
el: Αναφορά ID

en: Refund
el: Επιστροφή χρημάτων

en: Related ID
el: Σχετική ταυτότητα

en: Related order
el: Σχετική παραγγελία

en: Related order ID (optional)
el: Αναγνωριστικό σχετικής παραγγελίας (προαιρετικό)

en: Related order of the customer
el: Σχετική παραγγελία του πελάτη

en: Remove background
el: Αφαίρεση φόντου

en: Renew
el: Ανανέωση

en: Replace file
el: Αντικατάσταση αρχείου

en: Request
el: Αίτημα

en: Required parameter "%1$s" is missing
el: Η απαιτούμενη παράμετρος "%1$s" λείπει

en: Required quantity of articles for block pricing, e.g. one article for $5.00, ten articles for $45.00
el: Απαιτούμενη ποσότητα άρθρων για τιμολόγηση με μπλοκ, π.χ. ένα άρθρο για 5,00 δολάρια, δέκα άρθρα για 45,00 δολάρια

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Response
el: Απάντηση

en: Response to the reviewer
el: Απάντηση στον κριτή

en: Review
el: Ανασκόπηση

en: Reviewed entry
el: Επανεξεταζόμενη καταχώρηση

en: Reviewer name
el: Όνομα αναθεωρητή

en: Route name or page ID of the category page if this category should shown on a different page
el: Όνομα διαδρομής ή αναγνωριστικό σελίδας της σελίδας της κατηγορίας, εάν αυτή η κατηγορία πρέπει να εμφανίζεται σε διαφορετική σελίδα

en: Route name or page ID of the product detail page if this product should shown on a different page
el: Όνομα διαδρομής ή αναγνωριστικό σελίδας της σελίδας λεπτομερειών του προϊόντος, εάν αυτό το προϊόν πρέπει να εμφανίζεται σε διαφορετική σελίδα

en: Route or page ID (optional)
el: Αναγνωριστικό διαδρομής ή σελίδας (προαιρετικό)

en: Rule
el: Κανόνας

en: Rule Type
el: Τύπος κανόνα

en: Rule Types
el: Τύποι κανόνων

en: Rule label for describing the configured rule
el: Ετικέτα κανόνα για την περιγραφή του ρυθμισμένου κανόνα

en: Rule position (required)
el: Θέση κανόνα (υποχρεωτικό)

en: Rule provider or rule decorator configuration name
el: Όνομα διαμόρφωσης παρόχου κανόνα ή διακοσμητή κανόνα

en: Rules
el: Κανόνες

en: Sales by weekday
el: Πωλήσεις ανά εργάσιμη ημέρα

en: Sales of the last 30 days
el: Πωλήσεις των τελευταίων 30 ημερών

en: Sales per month
el: Πωλήσεις ανά μήνα

en: Salutation
el: Χαιρετισμός

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save & Close
el: Αποθήκευση & κλείσιμο

en: Save & Copy
el: Αποθήκευση & Αντιγραφή

en: Save & New
el: Αποθήκευση & Νέα

en: Save entry (Ctrl+Enter)
el: Αποθήκευση καταχώρησης (Ctrl+Enter)

en: Save entry (Ctrl+S)
el: Αποθήκευση καταχώρησης (Ctrl+S)

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Second level type for grouping entries
el: Τύπος δεύτερου επιπέδου για την ομαδοποίηση καταχωρήσεων

en: Select all entries
el: Επιλέξτε όλες τις καταχωρήσεις

en: Select file
el: Επιλέξτε αρχείο

en: Service
el: Υπηρεσία

en: Service Lists Type
el: Λίστες υπηρεσιών Τύπος

en: Service Lists Types
el: Τύποι καταλόγων υπηρεσιών

en: Service Type
el: Τύπος υπηρεσίας

en: Service Types
el: Τύποι υπηρεσιών

en: Service attribute code
el: Κωδικός χαρακτηριστικού υπηρεσίας

en: Service costs
el: Κόστος υπηρεσιών

en: Service name
el: Όνομα υπηρεσίας

en: Service position (required)
el: Θέση υπηρεσίας (απαιτείται)

en: Service price
el: Τιμή υπηρεσίας

en: Service provider or service decorator configuration name
el: Όνομα διαμόρφωσης παρόχου υπηρεσιών ή διακοσμητή υπηρεσιών

en: Service rebate
el: Έκπτωση υπηρεσιών

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Ship date
el: Ημερομηνία αποστολής

en: Ship status
el: Κατάσταση πλοίου

en: Shipping
el: Αποστολή

en: Shipping / Payment costs
el: Κόστος αποστολής / πληρωμής

en: Shipping/Payment costs
el: Έξοδα αποστολής/πληρωμής

en: Shipping/item
el: Αποστολή/τεμάχιο

en: Shop domain
el: Τομέας καταστημάτων

en: Shop domain (required)
el: Τομέας καταστήματος (απαιτείται)

en: Shop e-mail
el: Κατάστημα e-mail

en: Shop e-mail address (required)
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου καταστήματος (υποχρεωτικό)

en: Shop name
el: Όνομα καταστήματος

en: Shop name (required)
el: Όνομα καταστήματος (απαιτείται)

en: Shop theme
el: Θέμα καταστήματος

en: Short state code (e.g. NY) if used in the country the customer is living
el: Σύντομος κωδικός πολιτείας (π.χ. NY) εάν χρησιμοποιείται στη χώρα που ζει ο πελάτης

en: Short state code (e.g. NY) if used in the country the supplier is living
el: Σύντομος κωδικός πολιτείας (π.χ. NY) εάν χρησιμοποιείται στη χώρα όπου ζει ο προμηθευτής

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Show entry
el: Εμφάνιση εισόδου

en: Show search form
el: Εμφάνιση φόρμας αναζήτησης

en: Show/hide advanced data
el: Εμφάνιση/απόκρυψη προηγμένων δεδομένων

en: Show/hide details
el: Εμφάνιση/απόκρυψη λεπτομερειών

en: Show/hide navigation labels
el: Εμφάνιση/απόκρυψη ετικετών πλοήγησης

en: Show/hide this entry
el: Εμφάνιση/απόκρυψη αυτής της καταχώρησης

en: Shown if the article reached a stock level of zero
el: Εμφανίζεται εάν το άρθρο έφτασε σε μηδενικό επίπεδο αποθεμάτων

en: Since when the product is available, used for sorting in the front-end
el: Από τη στιγμή που το προϊόν είναι διαθέσιμο, χρησιμοποιείται για την ταξινόμηση στο front-end

en: Site
el: Ιστοσελίδα

en: Site specific configuration options, will be available as key/value pairs
el: Επιλογές διαμόρφωσης για συγκεκριμένο ιστότοπο, θα είναι διαθέσιμες ως ζεύγη κλειδιών/τιμών

en: Site the order was placed at
el: Τοποθεσία στην οποία έγινε η παραγγελία

en: Sites
el: Τοποθεσίες

en: Size
el: Μέγεθος

en: Sorting of the attributes within the same attribute type
el: Ταξινόμηση των χαρακτηριστικών εντός του ίδιου τύπου χαρακτηριστικών

en: Sorting of the suppliers
el: Ταξινόμηση των προμηθευτών

en: Source of the invoice, e.g. by web or phone
el: Πηγή του τιμολογίου, π.χ. μέσω διαδικτύου ή τηλεφώνου

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: Start typing ...
el: Ξεκινήστε να πληκτρολογείτε ...

en: State
el: Κράτος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Stock Type
el: Τύπος αποθέματος

en: Stock Types
el: Τύποι αποθεμάτων

en: Stock level
el: Επίπεδο αποθεμάτων

en: Stock type
el: Τύπος αποθέματος

en: Street
el: Οδός

en: Street name (optional)
el: Όνομα οδού (προαιρετικό)

en: Style
el: Στυλ

en: Sub-total
el: Υποσύνολο

en: Subscription
el: Συνδρομή

en: Subscription interval with years, months, weeks and days, e.g. "P0Y1M2W3D" for zero years, one month, two weeks and three days
el: Διάστημα συνδρομής με έτη, μήνες, εβδομάδες και ημέρες, π.χ. "P0Y1M2W3D" για μηδέν έτη, έναν μήνα, δύο εβδομάδες και τρεις ημέρες.

en: Suggested products
el: Προτεινόμενα προϊόντα

en: Sum
el: Άθροισμα

en: Supplier
el: Προμηθευτής

en: Supplier name or company
el: Όνομα ή εταιρεία του προμηθευτή

en: Supplier position (required)
el: Θέση προμηθευτή (υποχρεωτική)

en: Suppliers who manufacture the product
el: Προμηθευτές που κατασκευάζουν το προϊόν

en: Tag Type
el: Τύπος ετικέτας

en: Tag Types
el: Τύποι ετικετών

en: Tax
el: Φόρος

en: Tax rate
el: Φορολογικός συντελεστής

en: Tax rate in %
el: Φορολογικός συντελεστής σε %

en: Telephone
el: Τηλέφωνο

en: Telephone number (optional)
el: Αριθμός τηλεφώνου (προαιρετικά)

en: Temporary folder is missing
el: Ο προσωρινός φάκελος λείπει

en: Text Lists Type
el: Λίστες κειμένου Τύπος

en: Text Lists Types
el: Τύποι λιστών κειμένου

en: Text Type
el: Τύπος κειμένου

en: Text Types
el: Τύποι κειμένου

en: The article is only shown on the web site after that date and time, useful or seasonal articles
el: Το άρθρο εμφανίζεται στον ιστότοπο μόνο μετά από αυτή την ημερομηνία και ώρα, χρήσιμα ή εποχιακά άρθρα

en: The article is only shown on the web site until that date and time, useful or seasonal articles
el: Το άρθρο εμφανίζεται στον ιστότοπο μόνο μέχρι τη συγκεκριμένη ημερομηνία και ώρα, χρήσιμα ή εποχιακά άρθρα

en: The entry is only shown on the web site after that date and time
el: Η καταχώρηση εμφανίζεται στον ιστότοπο μόνο μετά την εν λόγω ημερομηνία και ώρα.

en: The entry is only shown on the web site until that date and time
el: Η καταχώρηση εμφανίζεται στον ιστότοπο μόνο μέχρι την εν λόγω ημερομηνία και ώρα.

en: The media title is used for the title tag of the media on the web site
el: Ο τίτλος πολυμέσων χρησιμοποιείται για την ετικέτα τίτλου των πολυμέσων στον ιστότοπο.

en: The name of the category shown in the URL, will be used if no language specific URL segment exists
el: Το όνομα της κατηγορίας που εμφανίζεται στη διεύθυνση URL, θα χρησιμοποιηθεί εάν δεν υπάρχει τμήμα URL για συγκεκριμένη γλώσσα.

en: The name of the product shown in the URL, will be used if no language specific URL segment exists
el: Το όνομα του προϊόντος που εμφανίζεται στη διεύθυνση URL, θα χρησιμοποιηθεί εάν δεν υπάρχει τμήμα URL για συγκεκριμένη γλώσσα.

en: The option is only shown on the web site after that date and time
el: Η επιλογή εμφανίζεται στον ιστότοπο μόνο μετά την εν λόγω ημερομηνία και ώρα.

en: The option is only shown on the web site until that date and time
el: Η επιλογή εμφανίζεται στον ιστότοπο μόνο μέχρι την εν λόγω ημερομηνία και ώρα.

en: The rule is only used after that date and time
el: Ο κανόνας χρησιμοποιείται μόνο μετά την εν λόγω ημερομηνία και ώρα

en: The rule is only used until that date and time
el: Ο κανόνας χρησιμοποιείται μόνο μέχρι τη συγκεκριμένη ημερομηνία και ώρα.

en: The step value allowed for quantities in the basket, e.g. "0.1" for fractional quantities or "5" for multiple of five articles
el: Η επιτρεπόμενη τιμή βήματος για τις ποσότητες στο καλάθι, π.χ. "0,1" για κλασματικές ποσότητες ή "5" για πολλαπλάσια των πέντε άρθρων.

en: The uploaded file exceeds the max. allowed filesize
el: Το αρχείο που μεταφορτώθηκε υπερβαίνει το μέγιστο επιτρεπόμενο μέγεθος αρχείου

en: The uploaded file was only partially uploaded
el: Το αρχείο που μεταφορτώθηκε μεταφορτώθηκε μόνο εν μέρει

en: Theme to change the layout of your shop
el: Θέμα για να αλλάξετε τη διάταξη του καταστήματός σας

en: Three letter ISO currency code
el: Τριψήφιος κωδικός νομίσματος ISO

en: Time frame (optional)
el: Χρονικό πλαίσιο (προαιρετικό)

en: Timestamp
el: Χρονοσφραγίδα

en: Title
el: Τίτλος

en: Toggle dropdown
el: Εναλλαγή πτυσσόμενου μενού

en: Toogle selection
el: Επιλογή Toogle

en: Top countries
el: Κορυφαίες χώρες

en: Total
el: Σύνολο

en: Total orders
el: Σύνολο παραγγελιών

en: Total orders within the last seven days compared to the period before
el: Σύνολο παραγγελιών κατά τις τελευταίες επτά ημέρες σε σύγκριση με την προηγούμενη περίοδο

en: Total ratings
el: Συνολικές βαθμολογίες

en: Translate text
el: Μετάφραση κειμένου

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: Tree node menu
el: Μενού κόμβου δέντρου

en: Two letter ISO country code
el: Κωδικός χώρας ISO δύο γραμμάτων

en: Two letter ISO language code
el: Κωδικός γλώσσας ISO δύο γραμμάτων

en: Type
el: Τύπος

en: Type position (optional)
el: Θέση τύπου (προαιρετική)

en: Types
el: Τύποι

en: Types for additional images like icons
el: Τύποι για πρόσθετες εικόνες όπως εικονίδια

en: Types for additional prices like per one lb/kg or per month
el: Τύποι για πρόσθετες τιμές, όπως ανά λίβρα/kg ή ανά μήνα

en: Types for additional texts like per one lb/kg or per month
el: Τύποι για πρόσθετα κείμενα, όπως ανά λίβρα/kg ή ανά μήνα

en: URL of the customer web site
el: URL του δικτυακού τόπου του πελάτη

en: URL of the supplier web site
el: URL του δικτυακού τόπου του προμηθευτή

en: URL segment
el: Τμήμα URL

en: URL target
el: Στόχος URL

en: Unable to call method "%1$s"
el: Αδυναμία κλήσης της μεθόδου "%1$s"

en: Unable to read content from "%1$s"
el: Αδυναμία ανάγνωσης περιεχομένου από το "%1$s"

en: Unfinished orders
el: Ημιτελείς παραγγελίες

en: Unfinished orders within the last seven days compared to the period before
el: Ημιτελείς παραγγελίες εντός των τελευταίων επτά ημερών σε σύγκριση με την προηγούμενη περίοδο

en: Unique article code related to stock levels, e.g. from the ERP system, an EAN/GTIN number or self invented
el: Μοναδικός κωδικός είδους που σχετίζεται με τα επίπεδα αποθέματος, π.χ. από το σύστημα ERP, έναν αριθμό EAN/GTIN ή αυτοσχέδιο.

en: Unique attribute code (required)
el: Μοναδικός κωδικός χαρακτηριστικών (απαιτείται)

en: Unique attribute code, e.g. "green" for attributes of type "color"
el: Μοναδικός κωδικός χαρακτηριστικού, π.χ. "green" για χαρακτηριστικά τύπου "color".

en: Unique category code (required)
el: Μοναδικός κωδικός κατηγορίας (απαιτείται)

en: Unique category code, either from external system or self-invented
el: Μοναδικός κωδικός κατηγορίας, είτε από εξωτερικό σύστημα είτε από δική του επινόηση

en: Unique code (required)
el: Μοναδικός κωδικός (απαιτείται)

en: Unique code to identify the service, usually self-invented
el: Μοναδικός κωδικός για την ταυτοποίηση της υπηρεσίας, που συνήθως επινοείται μόνος του

en: Unique customer account name
el: Μοναδικό όνομα λογαριασμού πελάτη

en: Unique customer e-mail address
el: Μοναδική διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του πελάτη

en: Unique group code (required)
el: Μοναδικός κωδικός ομάδας (απαιτείται)

en: Unique service code (required)
el: Μοναδικός κωδικός υπηρεσίας (απαιτείται)

en: Unique site code (required)
el: Μοναδικός κωδικός ιστότοπου (απαιτείται)

en: Unique supplier code
el: Μοναδικός κωδικός προμηθευτή

en: Unique type code
el: Μοναδικός κωδικός τύπου

en: Unique type code (required)
el: Μοναδικός κωδικός τύπου (απαιτείται)

en: Unique type code, e.g. "color" for attributes like "green", "blue", "red"
el: Μοναδικός κωδικός τύπου, π.χ. "color" για χαρακτηριστικά όπως "green", "blue", "red".

en: Unit price
el: Τιμή μονάδας

en: Unknown upload error
el: Άγνωστο σφάλμα μεταφόρτωσης

en: Upload CSV
el: Ανέβασμα CSV

en: Upload shop icon
el: Ανέβασμα εικονιδίου καταστήματος

en: Upload shop logo
el: Ανεβάστε το λογότυπο του καταστήματος

en: Uploaded
el: Ανεβασμένο

en: Use
el: Χρήση

en: User groups
el: Ομάδες χρηστών

en: Usual time frame for the delivery of the product
el: Συνήθης χρόνος παράδοσης του προϊόντος

en: VAT ID
el: ΑΦΜ ΦΠΑ

en: Value
el: Αξία

en: Value added tax identifier (optional)
el: Αναγνωριστικό φόρου προστιθέμενης αξίας (προαιρετικό)

en: Variant attributes
el: Χαρακτηριστικά παραλλαγής

en: Variant product attributes that are stored with the ordered products
el: Χαρακτηριστικά παραλλαγής προϊόντος που αποθηκεύονται μαζί με τα παραγγελθέντα προϊόντα

en: Vendor
el: Προμηθευτής

en: Verified
el: Επαληθευμένο

en: View details
el: Προβολή λεπτομερειών

en: Voucher
el: Κουπόνι

en: Warehouse or local store if your articles are available at several locations
el: Αποθήκη ή τοπικό κατάστημα εάν τα είδη σας είναι διαθέσιμα σε διάφορες τοποθεσίες

en: Web site
el: Ιστοσελίδα

en: Web site URL (optional)
el: URL ιστοτόπου (προαιρετικά)

en: Weeks
el: Εβδομάδες

en: Weight
el: Βάρος

en: When the account and e-mail address has been verified
el: Όταν επαληθευτεί ο λογαριασμός και η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Width
el: Πλάτος

en: YYYY-MM-DD hh:mm:ss (optional)
el: YYYY-MM-DD hh:mm:ss (προαιρετικό)

en: Years
el: Έτη

en: You are going to delete one or more entries. Would you like to proceed?
el: Θα διαγράψετε μία ή περισσότερες καταχωρήσεις. Θέλετε να προχωρήσετε;

en: Your export will be available in a few minutes for download
el: Η εξαγωγή σας θα είναι διαθέσιμη σε λίγα λεπτά για λήψη

en: Your response
el: Η απάντησή σας

en: Zip code
el: Ταχυδρομικός κώδικας

en: Zip code (optional)
el: Ταχυδρομικός κώδικας (προαιρετικά)

en: __hidden__
el: __κρυμμένο__

en: account
el: λογαριασμός

en: address
el: διεύθυνση

en: address:delivery
el: Διεύθυνση παράδοσης

en: address:payment
el: Διεύθυνση χρέωσης

en: attribute
el: χαρακτηριστικό

en: basket
el: καλάθι

en: bundle
el: δέσμη

en: catalog
el: Κατηγορίες

en: category
el: Κατηγορίες

en: characteristic
el: Χαρακτηριστικά

en: code
el: κωδικός

en: company
el: Εταιρεία

en: configuration
el: διαμόρφωση

en: countday
el: ημέρα καταμέτρησης

en: counthour
el: συμβουλευτική ώρα

en: coupon
el: κουπόνι

en: customer
el: πελάτης

en: dashboard
el: ταμπλό

en: day
el: ημέρα

en: deliverytype
el: τύπος παράδοσης

en: download
el: λήψη

en: goods
el: αγαθά

en: group
el: ομάδα

en: hour
el: ώρα

en: image
el: εικόνα

en: invoice
el: τιμολόγιο

en: latest
el: Τελευταία

en: locale/currency
el: τοπική/νόμισμα

en: locale/language
el: τοπική/γλώσσα

en: marketing
el: μάρκετινγκ

en: media
el: μέσα ενημέρωσης

en: mr
el: κ.

en: mrs
el: κυρία

en: new
el: νέο

en: no
el: όχι

en: none
el: κανένας

en: not available any more
el: δεν είναι πλέον διαθέσιμο

en: option
el: επιλογή

en: order
el: παραγγελία

en: order:phone
el: παραγγελία:τηλέφωνο

en: order:web
el: παραγγελία:web

en: paymentstatus
el: κατάσταση πληρωμής

en: paymenttype
el: τύπος πληρωμής

en: physical
el: φυσική

en: price
el: τιμή

en: product
el: προϊόν

en: property
el: ιδιοκτησία

en: reason:-1
el: λόγος:-1

en: reason:0
el: λόγος:0

en: reason:1
el: λόγος:1

en: related
el: σχετικό

en: review
el: Κριτικές

en: rule
el: κανόνας

en: sales
el: πωλήσεις

en: salesweekday
el: καθημερινές πωλήσεις

en: selected
el: επιλεγμένο

en: selection
el: επιλογή

en: service
el: υπηρεσία

en: servicepayment
el: πληρωμή υπηρεσιών

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: setup
el: ρύθμιση

en: special
el: ειδικό

en: status:-1
el: κατάσταση:-1

en: status:-2
el: κατάσταση:-2

en: status:1
el: κατάσταση:1

en: status:2
el: κατάσταση:2

en: stock
el: απόθεμα

en: subscription
el: Συνδρομές

en: supplier
el: Προμηθευτές

en: tag
el: ετικέτα

en: tax:1
el: φόρος:1

en: text
el: κείμενο

en: theme
el: θέμα

en: transaction
el: συναλλαγή

en: type
el: τύπος

en: type/attribute
el: τύπος/χαρακτηριστικό

en: type/attribute/property
el: τύπος/χαρακτηριστικό/ιδιότητα

en: type/media
el: τύπος/μέσα

en: type/price
el: τύπος/τιμή

en: type/price/lists
el: τύπος/τιμή/κατάλογοι

en: type/price/property
el: τύπος/τιμή/ιδιότητα

en: type/product
el: τύπος/προϊόν

en: type/product/property
el: τύπος/προϊόν/ιδιοκτησία

en: type/rule
el: τύπος/κανόνας

en: type/service
el: τύπος/υπηρεσία

en: type/stock
el: τύπος/αποθέματα

en: type/tag
el: τύπος/ετικέτα

en: users
el: Χρήστες

en: yes
el: Ναί
