aimeos-core - en to tk translation catalogue (189 entries)

en: %1$s
    %2$s %3$s
    %5$s %4$s
    %7$s, %6$s
    %8$s, %9$s
    %10$s
    %11$s
    %12$s
tk: %1$s
    %2$s%3$s
    %5$s%4$s
    %7$s%6$s
    %8$s%9$s
    %10$s
    %11$s
    %12$s

en: %1$s
    %2$s %3$s %4$s %5$s
    %6$s %7$s
    %8$s
    %9$s %10$s
    %11$s
    %12$s
    %13$s
    %14$s
    %15$s
    %16$s
    %17$s
    %18$s
tk: %1$s
    %2$s%3$s%4$s%5$s
    %6$s%7$s
    %8$s
    %9$s%10$s
    %11$s
    %12$s
    %13$s
    %14$s
    %15$s
    %16$s
    %17$s
    %18$s

en: %1$s %2$s
tk: %1$s%2$s

en: (International) facsimilie number without separation characters, can start with a "+"
tk: (Halkara) faks belgisi bölmek nyşanlary bolmazdan "+" bilen başlap biler

en: (International) telephone number without separation characters, can start with a "+"
tk: (Halkara) telefon belgisi bölmek nyşanlary bolmazdan "+" bilen başlap biler

en: + Tax
tk: + Salgyt

en: <hidden>
tk: 1

en: Account
tk: Hasap

en: Active
tk: Işjeň

en: Actual price
tk: Häzirki bahasy

en: Actual price customers can buy the article for on the web site
tk: Müşderileriň web sahypasyndan satyn alyp biljekleri harydyň häzirki bahasy

en: Add
tk: Goşmak

en: Additional delivery costs for each item, e.g. $20 for one heavy item will be $100 for five items it total
tk: Her haryt üçin goşmaça eltip bermek bahasy goşulýar, meselem: 1 agyr haryt üçin 20TMT, bolsa 5 haryt üçin jemi 100TMT bolýar

en: Additional information where the customer's apartment can be found
tk: Müşderiniň ýerleşýän ýeri barada goşmaça maglumat

en: Additional information where the supplier's apartment can be found
tk: Üpjün edijiniň ýerleşýän ýeri barada goşmaça maglumat

en: Address 1
tk: Salgy 1

en: Address 2
tk: Salgy 2

en: Address 3
tk: Salgy 3

en: Address identifier of the customer's house for delivery
tk: Eltip bermek üçin müşderiniň öý salgysy

en: Address identifier of the supplier's house for delivery
tk: Eltip bermek üçin üpjün edijiniň öý salgysy

en: Admin JQAdm type is empty
tk: Admin JQAdm görnüşi boş

en: Advanced
tk: Ösen

en: Aimeos caching is disabled by "%1$s"
tk: Aimeos ýatda saklanmagy "%1$s" tarapyndan ýatyryldy

en: Aimeos debug logging is enabled by "%1$s"
tk: Aimeos düzediş ýazgysy "%1$s" tarapyndan işjeňleşdirildi

en: Aimeos object not available
tk: Aimeos obýekti elýeterli däl

en: All
tk: Hemmesi

en: All attributes that uniquely define an article, e.g. width, length and color for jeans
tk: Harydyň özboluşlylygyny kesgitleýän ähli häsiýetler, meselem: jynsy üçin ini, uzynlygy, reňki

en: Allow custom price
tk: Aýratyn baha bermäge rugsat bermek

en: Allow customers to choose themselves how much they want to pay
tk: Müşderilere näçe tölemek isleýändiklerini saýlamaga rugsat bermek

en: Alphanumeric string that can identify the group uniquely
tk: Topary özboluşly kesgitläp bilýän harp sanlary

en: Apply
tk: Giriş

en: Article specific configuration options, will be available as key/value pairs in the templates
tk: Harydyň aýratynlyk görnüşleri, şablonlarda açar/baha jübütleri hökmünde elýeterli bolar

en: Attribute
tk: Aýratynlyk

en: Attribute Lists Type
tk: Aýratynlyk Sanawlarynyň Görnüşi

en: Attribute Lists Types
tk: Aýratynlyk Sanawlarynyň Görnüşleri

en: Attribute Property Type
tk: Aýratynlyk Häsiýetiniň Görnüşi

en: Attribute Property Types
tk: Aýratynlyk Häsiýetiniň Görnüşleri

en: Attribute Type
tk: Aýratynlyk Görnüşi

en: Attribute Types
tk: Aýratynlyk Görnüşleri

en: Attribute position (optional)
tk: Aýratynlyk ýagdaýy (islege görä)

en: Attribute properties that are not shared with other attributes
tk: Beýleki aýratynlyklar bilen paýlaşylmadyk aýratynlyk häsiýetleri

en: Attribute type that limits the list of available attributes
tk: Bar bolan aýratynlyklaryň sanawyny çäklendirýän aýratynlyk görnüşi

en: Attributes
tk: Aýratynlyklar

en: Available currency for the current site
tk: Häzirki sahypa üçin bar bolan walýutalar

en: Available intervals in the front-end
tk: Front-enddäki elýeterli aralyklar

en: Available language for the current site
tk: Häzirki sahypa üçin bar bolan diller

en: Average product rating and total number of ratings by customers for this product
tk: Bu önüm üçin müşderileriň ortaça bahalandyrmasy we bahalarynyň umumy sany

en: Back in stock
tk: Täzeden stokda

en: Basic
tk: Ýönekeý

en: Basket
tk: Sebet

en: Billing address
tk: Hasaplaşyk salgysy

en: Birthday
tk: Doglan gün

en: Birthday of the customer
tk: Müşderiniň doglan güni

en: Boost factor
tk: Güýçlendiriji faktor

en: Boost factor (optional)
tk: Güýçlendiriji faktor (islege görä)

en: Bug or suggestion?
tk: Ýalňyşlyk ýa-da teklip?

en: Bulk edit
tk: Köpçülikleýin düzediş

en: Cancel
tk: Ýatyrmak

en: Cancel and return to list
tk: Ýatyrmak we sanawa dolanmak

en: Catalog
tk: Katalog

en: Catalog Lists Type
tk: Katalog Sanawlarynyň Görnüşi

en: Catalog Lists Types
tk: Katalog Sanawlarynyň Görnüşleri

en: Categories
tk: Kategoriýalar

en: Categories the product can be found in by the user on the web site
tk: Ulanyjy tarapyndan web sahypasynda önüm tapyp boljak kategoriýalar

en: Categories the product will be shown for in the promotional section
tk: Mahabat bölüminde görkeziljek harytlaryň kategoriýalary

en: Category specific configuration options, will be available as key/value pairs in the templates
tk: Kategoriýanyň aýratynlyk görnüşleri, şablonlarda açar/baha jübütleri hökmünde elýeterli bolar

en: Change costs/item in %
tk: Çykdaýjylar/haryt bahasyny % -de üýtgetmek

en: Change rebate in %
tk: Arzanladyşy % -de üýtgetmek

en: Change value in %
tk: Bahany % -de üýtgetmek

en: Channel
tk: Kanal

en: Channel the order has been placed
tk: Sargydyň ýerleşdirilen kanaly

en: Choose file
tk: Faýly saýlamak

en: City
tk: Şäher

en: City or town name (required)
tk: Şäheriň ýa-da şäherçäniň ady (hökmäny)

en: Class "%1$s" does not implement "%2$s"
tk: "%1$s" klasy "%2$s"-y amala aşyrmaýar

en: Class "%1$s" not available
tk: "%1$s" klas elýeterli däl

en: Class "%1$s" not found
tk: Klas "%1$s" tapylmady

en: Close
tk: Ýapmak

en: Code
tk: Kody

en: Code to uniquely identify the site, renaming is dangerous!
tk: Sahypany özboluşly kesgitlemek üçin kod, adyny üýtgetmek howply!

en: Columns
tk: Sütünler

en: Comment
tk: Teswir

en: Comment of the reviewer
tk: Synçynyň teswiri

en: Communication
tk: Aragatnaşyk

en: Company
tk: Kompaniýa

en: Company details
tk: Kompaniýanyň maglumatlary

en: Company name (optional)
tk: Kompaniýanyň ady (islege görä)

en: Completed orders
tk: Tamamlanan sargytlar

en: Completed orders within the last seven days compared to the period before
tk: Öňkiler bilen deňeşdirilende soňky ýedi günüň içinde tamamlanan sargytlar

en: Config
tk: Sazlamak

en: Configurable
tk: Sazlap bolýan

en: Configuration options, will be available as key/value pairs in the list item
tk: Sazlama görnüşleri, sanaw elementinde açar/baha jübütleri hökmünde elýeterli bolar

en: Copy
tk: Göçürmek

en: Copy this entry
tk: Bu ýazgyny göçürip almak

en: Costs
tk: Çykdajylar

en: Count
tk: Sanamak

en: Country
tk: Ýurt

en: Country ID
tk: Ýurt ID

en: Country code (required)
tk: Ýurt kody (hökmany)

en: Country state code (optional)
tk: Döwlet kody (islege görä)

en: Coupon
tk: Kupon

en: Created
tk: Döredildi

en: Currencies
tk: Walýutalar

en: Currency
tk: Walýuta

en: Custom
tk: Hususy

en: Customer
tk: Müşderi

en: Customer ID
tk: Müşderiniň ID

en: Customer Lists Type
tk: Müşderi Sanawlarynyň Görnüşi

en: Customer Lists Types
tk: Müşderi Sanawlarynyň Görnüşleri

en: Customer Property Type
tk: Müşderiniň Häsiýetiniň Görnüşi

en: Customer Property Types
tk: Müşderiniň Häsiýetiniň Görnüşleri

en: Customer characteristics that are not shared with other customers
tk: Müşderiniň başga müşderiler bilen paýlaşylmadyk häsiýetleri

en: Customer comment (optional)
tk: Müşderi teswiri (islege görä)

en: Customer e-mail address
tk: Müşderiniň elektron poçta salgysy

en: Customer password
tk: Müşderiniň açarsözi

en: Customer properties that are not shared with other customers
tk: Müşderiniň başga müşderiler bilen paýlaşylmadyk häsiýetleri

en: Data
tk: Maglumat

en: Days
tk: Günler

en: Delete
tk: Pozuň

en: Delivery
tk: Eltip bermek

en: Delivery address
tk: Eltip beriş salgysy

en: Delivery within
tk: Içinde eltip bermek

en: End date
tk: Ahyrky senesi

en: First name
tk: Ady

en: Interval
tk: Aralyk

en: Invalid characters in class name "%1$s"
tk: "%1$s" klass adynda nädogry nyşanlar bar

en: Invalid characters in client name "%1$s"
tk: "%1$s" müşderiniň adynda nädogry nyşanlar bar

en: Invalid class name "%1$s"
tk: "%1$s" nädogry klass ady

en: Invalid domain "%1$s"
tk: Nädogry domen "%1$s"

en: Invalid factory "%1$s"
tk: Nädogry fabrika "%1$s"

en: Language
tk: Dil

en: Last name
tk: Familýasy

en: Name
tk: Ady

en: New
tk: Täze

en: Next
tk: Indiki

en: No view available
tk: Görnüş ýok

en: Order
tk: Sargyt

en: Order ID
tk: Sargyt ID

en: Page %1$d of %2$d
tk: %2$dyň %1$d-nji(y) sahypasy

en: Password
tk: Açar sözi

en: Payment
tk: Töleg

en: Payment status
tk: Töleg ýagdaýy

en: Please select
tk: Saýlaň

en: Previous
tk: Öňki

en: Price
tk: Bahasy

en: Product
tk: Haryt

en: Properties
tk: Aýratynlyklary

en: Quantity
tk: Mukdar

en: Rating
tk: Bahalandyrma

en: Reference
tk: Salgylanma

en: Reset
tk: Täzeden düzmek

en: Salutation
tk: Gutlag

en: Save
tk: Ýatda sakla

en: Search
tk: Gözlemek

en: Shipping
tk: Eltip bermek

en: Show
tk: Görkez

en: State
tk: Ýagdaý

en: Status
tk: Ýagdaý

en: Street
tk: Köçe

en: Sub-total
tk: Jemi

en: Suggested products
tk: Teklip edilýän önümler

en: Sum
tk: Jemi

en: Telephone
tk: Telefon

en: Total
tk: Jemi

en: Unable to call method "%1$s"
tk: "%1$s" metodyny işledip bolmaýar

en: Web site
tk: Web sahypa

en: address
tk: Salgylar

en: address:delivery
tk: Eltip beriş salgysy

en: address:payment
tk: Hasaplaşyk salgysy

en: attribute
tk: Aýratynlyklar

en: catalog
tk: Kategoriýalar

en: category
tk: Kategoriýalar

en: characteristic
tk: Häsiýetleri

en: company
tk: Kompanýa

en: goods
tk: Katalog

en: latest
tk: Iň soňky

en: locale/currency
tk: Walýutalar

en: media
tk: Media

en: none
tk: hijisi

en: option
tk: Görnüşler

en: property
tk: Aýratynlyklary

en: review
tk: Synlar

en: service
tk: Hyzmatlar

en: subscription
tk: Abunalar

en: supplier
tk: Üpjün edijiler

en: type
tk: Type

en: type/attribute
tk: Aýratynlyklar

en: type/media
tk: Media

en: type/service
tk: Hyzmatlar
