aimeos-core - en to tr translation catalogue (220 entries)

note: / Rebate format with rebate value (%1$s) and currency (%2$s)
en: %1$s %2$s off
tr: %1$s %2$s indirim

en: %s-sitemap-%d.xml
tr: %s-siteharitasi-%d.xml

en: %s-sitemap-index.xml
tr: %s-siteharitasi-index.xml

note: / Price shipping format with shipping / payment cost value (%1$s) and currency (%2$s)
en: + %1$s %2$s/item
tr: + %1$s %2$s/ürün

en: + Payment costs
tr: + Ödeme maliyetleri

en: + Shipping
tr: + Nakliye

en: Account
tr: Hesap

en: All XML import
tr: Tüm XML içe aktarma

en: All orders are subject to our terms and conditions.
tr: Tüm siparişler hüküm ve koşullarımıza tabidir.

note: //opensource.org/licenses/LGPL-3.0 * @copyright Aimeos (aimeos.org), 2015-2025
en: An account has been created for you.
tr: Sizin için bir hesap oluşturuldu.

en: Article no.
tr: Ürün Kodu

en: Attribute import XML
tr: Nitelikleri XML olarak içe aktarma

en: Authorized payments of orders will be captured after dispatching or after a configurable amount of time
tr: Sevkiyattan veya yapılandırılabilir bir zaman zarfından sonra siparişlerin yetkili ödemeleri çekilecektir

en: Batch update of payment/delivery status
tr: Ödeme/teslimat durumunun toplu güncellemesi

en: Billing address
tr: Fatura adresi

en: Cache cleanup
tr: Önbellek temizleme

en: Capture authorized payments
tr: Yetkili ödemeleri çek

en: Catalog import CSV
tr: Katalogları CSV olarak içe aktarma

en: Catalog import XML
tr: Kategorileri XML olarak içe aktarma

en: Catalog site map
tr: Katalog site haritası

en: Cleaned %1$s old products
tr: %1$s eski ürün temizlendi

en: Cleanup baskets
tr: Sepetleri temizle

en: Coupon code import CSV
tr: Kupon kodunu CSV olarak içe aktarma

en: Coupon codes
tr: Kupon kodları

en: Coupons
tr: Kuponlar

en: Creates a catalog site map for search engines
tr: Arama motorları için bir katalog site haritası oluşturur

en: Creates a product site map for search engines
tr: Arama motorları için bir ürün site haritası oluşturur

en: Creates bought together product suggestions
tr: Beraber satın alınan ürün önerileri oluşturur

en: Customer account e-mails
tr: Müşteri hesabı e-mailleri

en: Customer import XML
tr: Müşterileri XML olarak içe aktarma

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear %1$s %2$s
tr: Sayın %1$s %2$s

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear Mr %1$s %2$s
tr: Sayın %1$s %2$s Bey

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear Ms %1$s %2$s
tr: Sayın %1$s%2$s Hanım

en: Dear customer
tr: Değerli müşterimiz

en: Deletes unfinished orders an makes their products and coupon codes available again
tr: Bitmemiş siparişleri siler ve bu siparişlere ait ürünleri ve kupon kodlarını tekrar kullanılabilir hale getirir

en: Deletes unpaid orders to keep the database clean
tr: Veritabanını temiz tutmak için ödenmemiş siparişleri siler

en: Delivery address
tr: Teslimat adresi

en: Delivery within
tr: Teslimat

en: Details
tr: Detaylar

en: Executes all XML importers and rebuild the index
tr: Tüm XML içe aktarıcılarını yürütür ve dizini yeniden oluşturur

en: Executes payment or delivery service providers that uses batch updates
tr: Toplu güncelleştirmeleri kullanan ödeme veya teslimat servisi sağlayıcılarını çalıştırır

en: Expanding "%1$s" node failed
tr: "%1$s" düğümünün genişletilmesi başarısız oldu

en: Exports all available products
tr: Mevcut tüm ürünleri dışa aktarır

en: Exports orders to CSV file
tr: Siparişleri CSV dosya formatında dışa aktarır

en: Exports subscriptions to CSV file
tr: Abonelikleri CSV dosya formatında dışa aktarır

en: Finished attribute import from "%1$s"
tr: "%1$s" dan nitelik içe aktarma tamamlandı

en: Finished attribute import from file "%1$s"
tr: "%1$s" dosyasından nitelik içe aktarma tamamlandı

en: Finished catalog import from "%1$s"
tr: "%1$s" dan katalog içe aktarma tamamlandı

en: Finished catalog import from "%1$s" (%2$d/%3$d)
tr: "%1$s"dan kategori içe aktarımı tamamlandı (%2$d/%3$d)

en: Finished catalog import from file "%1$s"
tr: "%1$s" dosyasından katalog içe aktarma tamamlandı

en: Finished coupon/code import from "%1$s"
tr: "%1$s"dan kupon/kod içe aktarımı tamamlandı

en: Finished customer import from "%1$s"
tr: "%1$s" dan müşteri içe aktarma tamamlandı

en: Finished customer import from file "%1$s"
tr: "%1$s" dosyasından müşteri içe aktarma tamamlandı

en: Finished group import from "%1$s"
tr: "%1$s"dan grup içe aktarımı tamamlandı

en: Finished group import from file "%1$s"
tr: "%1$s" dosyasından dan grup içe aktarımı tamamlandı

en: Finished product import from "%1$s"
tr: "%1$s" dan ürün içe aktarma tamamlandı

en: Finished product import from "%1$s" (%2$d/%3$d)
tr: "%1$s"dan ürün içe aktarımı tamamlandı (%2$d/%3$d)

en: Finished product import from file "%1$s"
tr: "%1$s" dosyasından ürün içe aktarma tamamlandı

en: Finished stock import from "%1$s"
tr: "%1$s" dan stok içe aktarma tamamlandı

en: Finished stock import from file "%1$s"
tr: "%1$s" dosyasından stok içe aktarma tamamlandı

en: Finished supplier import from "%1$s"
tr: "%1$s"dan tedarikçi içe aktarımı tamamlandı

en: Finished supplier import from "%1$s" (%2$d/%3$d)
tr: "%1$s"dan tedarikçi içe aktarımı tamamlandı (%2$d/%3$d)

en: Finished supplier import from file "%1$s"
tr: "%1$s" dosyasından tedarikçi içe aktarımı tamamlandı

en: Groups import XML
tr:  Grupları XML olarak içe aktarma

en: If you have any questions, please reply to this e-mail
tr: Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bu maili cevaplayın.

en: Imports new and updates existing attributes from XML files
tr: XML dosyalarından yeni nitelikleri içe aktarır veya mevcut nitelikleri günceller

en: Imports new and updates existing categories from CSV files
tr: CSV dosyasından yeni kategori içe aktarır veya mevcut kategorileri günceller

en: Imports new and updates existing categories from XML files
tr: XML dosyalarından yeni kategoriler içe aktarır veya mevcut kategorileri günceller

en: Imports new and updates existing coupon code from CSV files
tr: CSV dosyasından yeni kupon kodu içe aktarır veya mevcut kupon kodlarını günceller

en: Imports new and updates existing customers from XML files
tr: XML dosyalarından yeni müşteriler içe aktarır veya mevcut müşterileri günceller

en: Imports new and updates existing groups from XML files
tr:  XML dosyalarından yeni gruplar içe aktarır veya mevcut grupları günceller

en: Imports new and updates existing products from CSV files
tr: CSV dosyasından yeni ürün içe aktarır veya mevcut ürünleri günceller

en: Imports new and updates existing products from XML files
tr: XML dosyalarından yeni ürünler içe aktarır veya mevcut ürünleri günceller

en: Imports new and updates existing stocks from CSV files
tr: CSV dosyalarından yeni stoklar içe aktarır veya mevcut stokları günceller

en: Imports new and updates existing suppliers from CSV files
tr: CSV dosyalarından yeni tedarikçiler içe aktarır veya mevcut tedarikçileri günceller

en: Imports new and updates existing suppliers from XML files
tr: XML dosyalarından yeni tedarikçiler içe aktarır veya mevcut tedarikçileri günceller

en: Incl. %1$s%% %2$s
tr: %1$s%% %2$s dahil

note: / Tax rate format with tax rate in percent (%1$s)
en: Incl. %1$s%% VAT
tr: %1$s%% KDV dahil

en: Included rebates
tr: Dahil indirimler

en: Index optimization
tr: Dizin optimizasyonu

en: Index rebuild
tr: Dizin yeniden oluşturma

en: Invalid JSON encode message: %1$s
tr: Geçersiz JSON kodlama mesajı: %1$s

en: Invalid catalog lines during import: %1$d
tr: İçe aktarma sırasında geçersiz katalog satırları bulundu: %1$d

en: Invalid characters in class name "%1$s"
tr: "%1$s" class adında geçersiz karakterler

en: Invalid characters in processor name "%1$s"
tr: "%1$s" işlemci adında geçersiz karakterler var

en: Invalid characters in processor type "%1$s"
tr: "%1$s" işlemci türünde geçersiz karakterler var

en: Invalid class name "%1$s"
tr: Geçersiz class adı "%1$s"

en: Invalid message: %1$s
tr: Geçersiz mesaj: %1$s

en: Invalid product lines during import: %1$d
tr: İçe aktarma sırasında geçersiz ürün satırları bulundu: %1$d

en: Invalid supplier lines during import: %1$d
tr: İçe aktarma sırasında geçersiz tedarikçi satırları bulundu: %1$d

en: Invalid type "%1$s" (%2$s)
tr: Geçersiz tür "%1$s" (%2$s)

note: //wiki.windata.de/index.php?title=Purpose-SEPA-Codes) ISO 11649 RF Creditor Reference (optional, 35 characters structured code)
en: Invoice
tr: Fatura

en: Invoice %1$s
tr: Fatura %1$s

en: Like entered by you
tr: Tarafınızdan girildiği gibi

en: Log cleanup
tr: Günlük temizleme

en: Login
tr: Oturum aç

en: Name
tr: Ad

en: No "catalog.code" column in CSV mapping found
tr: CSV eşlemede "catalog.code" sütunu bulunamadı

en: No "coupon.code.code" column in CSV mapping found
tr: CSV eşlemede "coupon.code.code" sütunu bulunamadı

en: No "product.code" column in CSV mapping found
tr: CSV eşlemede "product.code" sütunu bulunamadı

en: No "supplier.code" column in CSV mapping found
tr: CSV eşlemede "supplier.code" sütunu bulunamadı

en: No XML file "%1$s" found
tr: "%1$s" XML dosyası bulunamadı

en: No address with e-mail found in order with ID "%1$s"
tr: "%1$s" kimlik numaralı siparişte e-posta içeren bir adres mevcut değil

en: One or more products you are watching have been updated.
tr: İzleme listenizde yer alan bir veya daha fazla ürün güncellendi.

en: Optimizes the index for searching products faster
tr: Daha hızlı ürün araması için dizini optimize eder

en: Order date
tr: Sipariş tarihi

en: Order delivery related e-mails
tr: Sipariş teslimatıyla ilgili e-mailler

en: Order details
tr: Sipariş detayları

en: Order export CSV
tr: Siparişleri CSV olarak dışa aktarma

en: Order payment related e-mails
tr: Sipariş ödemesiyle ilgili e-mailler

en: Order status import CSV
tr: Sipariş durumunu CSV olarak dışa aktarma

en: Parent node for code "%1$s" not found
tr: "%1$s" kodu için üst düğüm bulunamadı

en: Password
tr: Şifre

en: Price
tr: Fiyat

en: Process order delivery services
tr: Sipariş teslimat hizmetlerini işleme tabi tut

en: Process subscriptions initially
tr: Aboneliklerin ilk kez işlenmesi

en: Product export
tr: Ürün dışa aktarma

en: Product import CSV
tr: Ürünleri CSV olarak içe aktarma

en: Product import XML
tr: Ürünleri XML olarak içe aktarma

en: Product notification e-mails
tr: Ürün bildirim e-mailleri

en: Product site map
tr: Ürün site haritası

en: Products bought together
tr: Beraber satın alınan ürünler

en: Qty
tr: Miktar

en: Quantity
tr: Miktar

en: Rebuilds the index for searching products
tr: Ürün araması için dizini yeniden oluşturur

en: Reference
tr: Referans

en: Removes the expired entries from the cache
tr: Süresi dolan girdileri önbellekten kaldırır

en: Removes the old baskets from the database
tr: Eski sepetleri veritabanından kaldırır

en: Removes the old log entries from the database and archives them (optional)
tr: Eski günlük girişlerini veri tabanından kaldırır ve arşivler (isteğe bağlı)

en: Removes unfinished orders
tr: Tamamlanmamış siparişleri kaldırır

en: Removes unpaid orders
tr: Ödenmemiş siparişleri kaldırır

en: Renews subscriptions at next date
tr: Bir sonraki tarihte abonelikleri yeniler

en: Required column "%1$s" not found for code "%2$s"
tr: "%2$s" kodu için gerekli olan "%1$s" sütunu bulunamadı

en: Required configuration for "%1$s" is missing
tr: "%1$s" için gerekli yapılandırma eksik

en: Required mapping key "%1$s" is missing or contains no array
tr: Gerekli eşleştirme anahtarı "%1$s" eksik veya hiçbir dizi içermiyor

en: Rescale product images
tr: Ürün görsellerini yeniden boyutlandır

en: Rescales product images to the new sizes
tr: Ürün görsellerini yeni ölçülere tekrar boyutlandırır

en: Scaling image "%1$s" failed: %2$s
tr: "%1$s" resminin ölçeklenme işlemi  başarısız oldu: %2$s

en: Scaling media item "%1$s" failed: %2$s
tr: "%1$s" medya öğesi için ölçekleme başarısız oldu: %2$s

en: Sends e-mails for new customer accounts
tr: Yeni müşteri hesapları için e-mailler gönderir

en: Sends e-mails for watched products
tr: İzlenen ürünler için e-mailler gönderir

en: Sends order confirmation or payment status update e-mails
tr: Sipariş doğrulama veya ödeme durum güncelleme e-mailleri gönderir

en: Sends order delivery status update e-mails
tr: Sipariş teslimat durumu güncelleme e-mailleri gönderir

en: Sends paid orders to the ERP system or logistic partner
tr: Ödemesi yapılmış siparişleri ERP sistemine veya lojistik ortağa gönderir

en: Sends the e-mail with the voucher to the customer
tr: Kuponu içeren e-postayı müşteriye gönderir

en: Sent customer account e-mail to "%1$s"
tr: "%1$s" a müşteri hesabı e-postası gönderildi

en: Sent order delivery e-mail for order "%1$s" and status "%2$s"
tr: "%1$s" siparişi ve "%2$s" durumu için teslimat e-postası gönderildi

en: Sent order payment e-mail for order "%1$s" and status "%2$s"
tr: "%1$s" siparişi ve "%2$s" durumu için ödeme e-postası gönderildi

en: Sent product notification e-mail to "%1$s"
tr: "%1$s"a ürün bildirim e-postası gönderildi

en: Sent voucher e-mails for order ID "%1$s"
tr: "%1$s" kimlik numaralı sipariş için kupon e-postaları gönderildi

en: Started attribute import from "%1$s"
tr: "%1$s" dan nitelik içe aktarma başladı

en: Started attribute import from file "%1$s"
tr: "%1$s" dosyasından nitelik içe aktarma başladı

en: Started catalog import from "%1$s"
tr: "%1$s" dan katalog içe aktarma başladı

en: Started catalog import from file "%1$s"
tr: "%1$s" dosyasından katalog içe aktarma başladı

en: Started coupon code import from "%1$s"
tr: "%1$s"dan kupon kodu içe aktarma başladı

en: Started coupon/code import from "%1$s"
tr: "%1$s"dan kupon/kod içe aktarma başladı

en: Started customer import from "%1$s"
tr: "%1$s" dan müşteri içe aktarma başladı

en: Started customer import from file "%1$s"
tr: "%1$s" dosyasından müşteri içe aktarma başladı

en: Started group import from "%1$s"
tr: "%1$s"dan grup içe aktarma başladı

en: Started group import from file "%1$s"
tr: "%1$s" dosyasından grup içe aktarma başladı

en: Started product import from "%1$s"
tr: "%1$s" dan ürün içe aktarma başladı

en: Started product import from file "%1$s"
tr: "%1$s" dosyasından ürün içe aktarma başladı

en: Started stock import from "%1$s"
tr: "%1$s" dan stok içe aktarma başladı

en: Started stock import from file "%1$s"
tr: "%1$s" dosyasından stok içe aktarma başladı

en: Started supplier import from "%1$s"
tr: "%1$s"dan tedarikçi içe aktarma başladı

en: Started supplier import from file "%1$s"
tr: "%1$s" dosyasından tedarikçi içe aktarma başladı

en: Status
tr: Durum

en: Status import for orders from CSV file
tr: Siparişler için CSV dosyasından durum içe aktarma

en: Stock import CSV
tr: Stokları CSV olarak içe aktarma

en: Sub-total
tr: Ara Toplam

en: Subscription export CSV
tr: Abonelikleri CSV olarak dışa aktarma

en: Subscription process end
tr: Abonelik sürecinin sonu

en: Subscription process renew
tr: Aboneliğin yenilenmesi

en: Subscription process start
tr: Abonelik sürecini başlat

en: Subscription product
tr: Abonelik ürünü

en: Sum
tr: Toplam

en: Supplier import CSV
tr: Tedarikçileri CSV olarak içe aktarma

en: Supplier import XML
tr: Tedarikçileri XML olarak içe aktarma

en: Terminates expired subscriptions
tr: Süresi dolan abonelikleri sonlandırır

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: Thank you for your order %1$s from %2$s.
tr: %2$s tarihinde vermiş olduğunuz %1$s sıra numaralı siparişiniz için teşekkür ederiz.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: The delivery status of your order %1$s from %2$s has been changed to "%3$s".
tr: %2$s tarihinde vermiş olduğunuz %1$s sıra numaralı siparişinizin teslimat durumu "%3$s" olarak güncellendi.

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: The order is pending until we receive the final payment. If you've chosen to pay in advance, please transfer the money to our bank account with the order ID %1$s as reference.
tr: Nihai ödeme tarafımızca tahsil edilene kadar sipariş beklemede. Eğer peşin ödemeyi seçtiyseniz, lütfen ücreti %1$s sipariş kimlik numaranızı referans olarak ekleyerek banka hesabımıza transfer edin.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: The parcel for your order %1$s from %2$s could not be delivered.
tr: %2$s tarihinde vermiş olduğunuz %1$s sıra numaralı siparişiniz teslim edilemedi.

en: The payment couldn't be renewed
tr: Ödeme yenilenemedi

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s) and order date (%2$s)
en: The payment for your order %1$s from %2$s has been refunded.
tr: %2$s tarihinde vermiş olduğunuz %1$s sıra numaralı siparişinizin ödemesi iade edilmiştir.

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: The payment status of your order %1$s from %2$s has been changed to "%3$s".
tr: %2$s'den %1$s siparişinizin ödeme durumu "%3$s" olarak değiştirildi.

en: The subscription for the product has ended
tr: Ürün için abonelik sona erdi

en: The value of your voucher is %1$s | The value of your vouchers are %1$s
tr[0]: Kuponunuzun değeri: %1$s
tr[1]: Kuponlarınızın değeri: %1$s

en: Total
tr: Toplam

en: Transfers money to vendors
tr: Satıcılara para aktarır

en: Transfers the price of ordered products to the vendors incl. commission handling
tr: Komisyon işlemleri de dahil olmak üzere sipariş edilen ürünlerin fiyatını satıcılara aktarır

en: Unable to add current address for customer with ID "%1$s"
tr: "%1$s" kimlik numaralı müşteri için mevcut adres eklenemiyor.

en: Unable to call method "%1$s"
tr: Metot "%1$s" çağrılamıyor

en: Unable to import catalog with code "%1$s": %2$s
tr: "%1$s" kodlu katalog içe aktarılamıyor: %2$s

en: Unable to import product with code "%1$s": %2$s
tr: "%1$s" kodlu ürün içe aktarılamıyor: %2$s

en: Unable to import supplier with code "%1$s": %2$s
tr: "%1$s" kodlu tedarikçi içe aktarılamıyor: %2$s

en: Voucher
tr: Kupon

en: Voucher %1$s
tr: Kupon %1$s

en: Voucher related e-mails
tr: Kuponla ilgili e-postalar

en: Watched products
tr: İzlenen ürünler

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: We have received your payment, and will take care of your order immediately.
tr: Ödemenizi aldık, derhal siparişinizle alakalı işlemlerle ilgileneceğiz.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: We received the returned parcel for your order %1$s from %2$s.
tr: %2$s tarihinde vermiş olduğunuz %1$s sıra numaralı siparişiniz için iade edilen paketi teslim aldık.

en: You can use your vouchers at any time in our online shop
tr: Kuponlarınızı istediğiniz zaman online alışveriş mağazamızda kullanabilirsiniz

en: You've cancelled the subscription
tr: Aboneliği iptal ettiniz

en: Your account
tr: Hesabınız

en: Your comment
tr: Yorumunuz

en: Your new account
tr: Yeni hesabınız

en: Your order %1$s
tr: %1$s sıra numaralı siparişiniz

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: Your order %1$s from %2$s has been dispatched.
tr: %2$s tarihinde vermiş olduğunuz %1$s sıra numaralı siparişiniz sevk edildi.

en: Your reference
tr: Referansınız

en: Your reference number
tr: Referans numaranız

en: Your subscription
tr: Aboneliğiniz

en: Your voucher
tr: Kuponunuz

en: Your watched products
tr: İzlediğiniz ürünler

en: aimeos-catalog-sitemap-%d.xml
tr: aimeos-kategori-siteharitasi-%d.xml

en: delivery
tr: Teslimat

note: / Price quantity format with quantity (%1$s)
en: from %1$s
tr: %1$s adet için

en: like billing address
tr: Fatura adresi ile aynı

en: payment
tr: Ödeme

en: tax
tr: kdv
